ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Віце-прем'єр Кістіон має шанс стати депутатом Вінницької облради

Якщо в облраді "звільниться" чотири депутатські крісла, то одне з них за сумісництвом зможе зайняти віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон
Depo.
26 квітня 2016 16:28
ФОТО: depo.ua
Віце-прем
Віце-прем'єр Кістіон має шанс стати депутатом Вінницької облради

Після вступу в дію закону "Про державну службу" четверо депутатів Вінницької облради, які обіймають посади очільників місцевих адміністрацій, не матимуть права бути членами політичних партій та депутатами місцевих рад, відтак будуть змушені скласти свої депутатські повноваження. Про це повідомляє Depo.Вінниця.

У Вінницькій обласній раді під дію закону підпадають четверо депутатів-чиновників: голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Ямпільської райдержадміністрації Михайло Вдовцов, голова Жмеринської райдержадміністрації Олег Легеза та очільник Барської райдержадміністрації Володимир Саволюк.

Якщо до закону "Про держслужбу" найближчим часом не внесуть корективи, то віце-прем'єр Володимир Кістіон та ще троє висуванців "БПП-Солідарність" "зайдуть" в раду по внутрішньопартійному рейтингу замість своїх колег-голів адміністрацій. 

Віце-прем'єр Кістіон має шанс стати депутатом Вінницької облради - фото 1

Цікаво, що дія закону не поширюється "на членів Кабінету Міністрів України, перших заступників та заступників міністрів", тож теоретично Володимир Кістіон зможе працювати в уряді та в обласній раді за сумісництвом.

"Насправді ми чекаємо ще низки роз'яснень до цього закону, бо незрозуміло, чи може Володимир Євсейович бути депутатом, якщо перебуває на посаді в Уряді. Але всі члени партії - законослухняні громадяни, якщо треба буде - напишуть заяви на складання депутатського мандату", - розповів очільник обласного осередку партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Андрій Гижко.

Зазначимо, що Кістіон вже має депутатський досвід - він був депутатом Вінницької облради минулої каденції. 

Закон "Про державну службу" вступає в дію з 1 травня цього року. Щоправда  28 квітня у Верховній Раді мають розглядати законопроект "Про внесення змін до закону "Про державну службу". Якщо його приймуть, керівники адміністрацій зможуть продовжити своє депутатство.

Нагадаємо, тиждень тому в новому уряді визначили "профіль" вінничанина Кістіона - він куруватиме питання інфраструктури, паливно-енергетичного комплексу та екології. Хоча раніше планувалося, що Кістіон на посаді віце-прем'єра займатиметься питаннями АТО та окупованих територій.

 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця