ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Виш-"переселенець" ДонНУ запитає у сина Стуса дозволу носити батькове ім'я

Крапку в перейменуванні ДонНУ буде поставлено 10 червня під час конференції трудового колективу університету
Depo.
24 травня 2016 18:15
ФОТО: depo.ua
Виш-"переселенець" ДонНУ запитає у сина Стуса дозволу носити батькове ім
Виш-"переселенець" ДонНУ запитає у сина Стуса дозволу носити батькове ім'я

Сьогодні, 24 травня, в Донецькому національному університеті, який після окупації Донбасу "переїхав" на Вінниччину, підбили підсумки громадського обговорення щодо надання вишу імені поета-шістдесятника Василя Стуса. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

За словами ректора ДонНУ Романа Гринюка, остаточне рішення прийматимуть учасники конференції, яка відбудеться в університеті на початку червня.

"Підводячи підсумки громадського обговорення, ми прийняли рішення провести 10 червня 2016 року конференцію трудового колективу ДонНУ, на якій буде розглянуто питання щодо присвоєння університету імені Василя Стуса. Остаточне рішення буде визначатися більшістю голосів учасників конференції, до якої входить 120 осіб", - повідомив Гринюк.

Виш-

За його словами, у разі позитивного рішення делегатів конференції, ректорат університету звернеться до сина поета - Дмитра Стуса. У нього запитають остаточного дозволу надати донецькому вишу ім'я поета-шістдесятника, який народився на Вінниччині.

"Василь Стус єднає два віддалені регіони Поділля і Донеччину ніби стверджуючи своєю власною долею ідею соборності України. Я вірю, що все ж таки наш колектив, беручи до уваги всі пропозиції, які були висловленні в ході громадського обговорення, прийме рішення. Після цього ми звернемося до сина Василя Стуса з проханням, щоб він дав згоду на це. І відправимо всі необхідні документи згідно правової процедури до Міністерста освіти і науки", - зауважив ректор вишу.

Виш-

Проректор ДонНУ з науково-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інновацій Тетяна Нагорняк, зауважила, що ідея надання університету імені одного з його найвідоміших студентів Василя Стуса з'явилась ще у 2008 році. Однак, через політичні обставини, тоді цю ідею не підтримали.

В ДонНУ уже підрахували, що таке "перейменування" обійдеться навчальному закладу у 60 тисяч гривень.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця