UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Виповнилося 78 років з часу першої каральної акції проти євреїв Вінниці

На місці масових розстрілів євреїв нині розміщуються меморіальні зони

Виповнилося 78 років з часу першої карал…

Сьогодні, 20 вересня, виповнюється 78 років з часу першої масової акції проти євреїв Вінниці. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Центр історії Вінниці.

Каральна акція була проведена 15-20 вересня 1941 р. оперативними військово-розвідувальними частинами Служби безпеки (СД), створеними німецьким нацистським керівництвом для ліквідації населення на окупованих територіях. 19-20 вересня в районі теперішньої вулиці Максимовича за різними даними було розстріляно від 10 до 16 тисяч мирних жителів. На місці масових розстрілів євреїв нині розміщуються меморіальні зони.

У 2018 р. на Меморіалі пам'яті жертв Голокосту у Вінниці було встановлено інформаційний стенд, що описує масштаб трагедії та на основі документів засвідчує факти нескореності єврейської громади, акти милосердя вінничан - Праведників народів світу.

Цього року Центр історії Вінниці спільно з Музеєм Голокосту у Вінниці готує переклад стенду англійською, що дозволить ознайомитися з інформацією представникам інших країн.

Братська могила розстріляних євреїв Вінниці у 1944 р.

Карта розміщення меморіальних зон по вул. Максимовича (1) і вул. Толбухіна (2).

Нагадаємо, якщо наприкінці 1930-х років євреї становили понад третину населення міста, то за даними останнього перепису – лише 0,5%

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook