Цифрова партисипація: У Вінниці розвивають електронну демократію

Концепцію цифрової партисипації ухвалили під час сесії міської ради

Сьогодні, 26 квітня, у Вінниці під час сесії міської ради затвердили концепцію цифрової партисипації. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

Концепція цифрової партисипації Вінницької міської об’єднаної територіальної громади розрахована на 2019-2025 роки. Це документ, який має на меті сформувати бачення розвитку електронної демократії на локальному рівні, а також створити модель залучення вінничан (з допомогою цифрових можливостей) до процесів ухвалення рішень.

“Документ покликаний стимулювати участь громадян в процесах розробки та реалізації рішень. Для цього планується популяризація інструментів електронної демократії, створення умов для співпраці у форматі "громада - влада - бізнес – ЗМІ"”, - повідомили у міськраді.

У планах впровадження електронних сервісів – використання елементів штучного інтелекту та відкритих даних, модернізація та розвиток наявних інструментів е-участі, реалізація принципів інклюзивності, поширення сервісу "Інформер для громадян".

Нові інструменти доповнять те, що вже працює у Вінниці. Вінничани вже використовують впроваджені для них інструменти електронної демократії: електронні петиції, бюджет громадських ініціатив, електронні звернення, мапа звернень громадян, сервіс "Інформер для громадян", відкриті дані тощо.

Додамо, що цифрова партисипація - це участь громадян за їх ініціативою у формуванні та реалізації державної політики, розвитку державного управління та місцевого самоврядування, що передбачає двосторонню електронну взаємодію суб’єктів прийняття рішень із застосуванням відповідних цифрових технологій та кіберпростору за прозорими процедурами.

Нагадаємо, у Вінниці сьогодні зібрался сесія міської ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця