Вінницький суд "одобрив" наказ Полторака щодо звільнення скандального генерала Хижого

Екс-заступник начальника Генерального штабу України Володимир Хижий програв апеляцію щодо поновлення на посаді
Depo.
28 липня 2016 10:59
ФОТО: depo.ua
Вінницький суд "одобрив" наказ Полторака щодо звільнення скандального генерала Хижого
Вінницький суд "одобрив" наказ Полторака щодо звільнення скандального генерала Хижого

Вчора, 27 липня, колегія суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду залишила без змін рішення Вінницького окружного адмінсуду, чим визнала законним звільнення з посади заступника начальника Генерального штабу України генерала Володимира Хижого. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

За словами заступника директора юридичного департаменту Міністерства оборони України Олексія Камінецького, Володимир Хижий отримав чотири дисциплінарних стягнення за три місяці. Відтак, на думку юриста, наказ міністра оборони Степана Полторака щодо звільнення непрофесійного колеги абсолютно виправданий.

"Він мав чотири "не знятих" дисциплінарних стягнення, одне з яких - про неповну службову відповідність. А це одне із найважчих стягнень. Також він притягався за пожежу у Сватово - він відповідав за напрямок озброєння та тил Збройних Сил. Також - за незадовільний стан Ланівського полігону", - каже Камінецький.

Він зауважив, що Міноборони переймалось щодо ймовірного тиску на суд, адже генерал Хижий одразу після звільнення з міністерства прописався в Жмеринці Вінницької області. Ймовірно Хижий пішов на такий крок, щоб змінити так звану "підсудність", в результаті чого його справа потрапила на розгляд саме у вінницькі суди. 

"Скажу відверто, задоволений рішенням суду, хвилювалися на рахунок тиску. Адже позивач проживав і проходив службу у Києві, а після звільнення відразу змінив місце проживання. Очевидно з метою подачі позовної заяви щодо оскарження наказу на звільнення", - сказав юрист Міноборони.

Однак адвокати Володимира Хижого, все-ж вгледіли в рішенні суду тиск і вже заявляють, що оскаржуватимуть ухвалу апеляційної інстанції.

"Правосуддя в Україні нема. Я не даремно під час дебатів вказав тиск на суд з боку Міністерства оборони, судової адміністрації, інших органів. Підтримували, а тут прийняли рішення відмовити. Ми однозначно будемо оскаржувати рішення, адже не лише вважаю, а й знаю, що є тиск на суддів", - зазначив адвокат Володимира Хижого Сергій Гарапюк.

Нагадаємо, що міністр оборони України Степан Полторак звільнив заступника начальника Генерального штабу Володимира Хижого за систематичне невиконання умов контракту. Одразу після звільнення з міністерства Володимир Хижий прописався в Жмеринці та подав позов щодо звільнення з посади, поновлення на роботі в ЗСУ та компенсації за недоотриману зарплату.

Вінницький окружний адміністративний суд відхилив позов генерала Хижого в повному обсязі. Хижий не погодився з вироком суду та подав апеляцію. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця