Новий головнний вінницький "правосек": "Нас сприймають або з насмішкою, або як бандитів"

На думку нового очільника, ситуація для його політсили на Вінничині "важкувата", а обласний осередок треба "витягувати"

Новий головнний вінницький "правосек": "…

Кілька тижнів тому головним "правосеком" Вінниці став донеччанин Володимир Губко. Як "варяг" з Донбасу збирається робити потужну партійну одиницю з "болота", в яке, за його словами, перетворилась вінницька структура "Правого сектору", він розповів у розмові з кореспондентом Depo.Вінниця

- Ви вже кілька тижнів працюєте у Вінниці. Ваші перші враження... 

Не хочу нікого образити, але в порівнянні з іншими обласними структурами, тут, чесно кажучи, болото. Ініціатива, здебільшого, проявлялась в районах, але не отримувала підтримки в обласного керівництва партії. Відповідно, Київ, думаючи, що у Вінниці все в порядку, не звертав на регіон уваги. З цієї причини Вінницька область і випала з поля зору. А потім з'ясувалось, що тут не все так добре. М'яко кажучи, ситуація важкувата.

Знаєте, я звик бачити емоції людей: хтось нас любить, хтось ненавидить. В будь-якому випадку, з нами рахуються. А тут я приїхав, і нас сприймають або з насмішкою, або як бандитів. Одного разу приїхали в село, бо люди звернулися до нас по допомогу. А бабусі побачили на машині значок "Правого сектору" і кажуть: "Хлопці, ви хоч не грабуйте".

- В чому, на вашу думку, причина такого сприйняття?

В багатьох областях було таке. І в Київській також. Дехто під виглядом "Правого сектору" займався вимаганням, не виключено таке і у Вінницькій області. З іншого боку, можливо, це - стереотип. Більшість людей отримують інформацію з телевізора, а там на нас стільки бруду вилили. Нагадаю ситуацію по Мукачеві минулого літа. До того ми були патріотами, націоналістами. Потім пройшла хвиля інформації про те, що ми бандити, і Україна розділилась на два табори. Одні кричали що це - неправда, підстава, а інші - що таки да, ми - бандити. Потім прояснився весь ланцюжок тих подій, ми вже не були бандитами, але ж у людей у свідомості відклалось це слово.

- Як сприймає влада на місцях?

Тим, з ким зустрічався, я прямо говорив: якщо є "точки дотику" і ви готові співпрацювати, то ми можемо домовитись. Якщо ні, ну що ж, значить будемо "воювати".

- Ви одразу сказали, що приїхали в область на певний час і не збираєтесь тут залишатися. Кого залишите замість себе?

Про це говорити зарано, я ще не знаю всього активу. 

- Готуєтесь до виборів?

Звичайно. І розраховуємо на перемогу. Але для того, аби щось отримати, треба щось зробити. Тому ми націлені на роботу, перш за все.

- Однак більшість ваших опонентів вже давно збудували свої партійні структури на місцях. Чим будете "брати" в умовах стислих термінів?

Скажу чесно: у вас тотальне домінування адмінресурсу в районах. Деякі політичні партії там більше номінальні, ніж справжні. Вони повністю "подавлені". В Київській області, наприклад, я бачив іншу картину. Районні, обласні осередки контактують з керівництвом своєї партії, а не місцева влада тримає їх на "прикормці". А тут я побачив, що є люди від різних структур, які постійно бігають в міську, сільську раду. Тому вони більше номінальні, ніж справжні.

- Все ж таки, кого бачите своїми союзниками?

Ще зарано робити висновки. Тим більше, що ми зустрічались з представниками інших партій, щоб "принюхатись" і подивитись одне на одного. Це були "візити ввічливості" і ні до чого ми ще не домовились.

- Як поставився вінницький актив до того, що в область прислали "парашутиста", а не довірили керувати комусь із місцевих?

Негативу чи агресії я не побачив. Єдине, хлопцям не сподобалось, що когось прислали, не порадившись з ними. Мовляв, Провід міг би з ними узгодити або хоча б проінформувати, а їх просто поставили перед фактом. Хоча більшість сприйняла насторожено, зайняли очікувальну позицію, мовляв, а що буде далі. А коли побачили, що я пішов в райони, стали розуміти, що починається справжня робота. Тепер дзвонять і питають, коли я до них приїду. З іншої сторони я - старий "унсовець" і багато хто якщо Таліба не знає, то чув про нього.

- До речі, звідки такий позивний - "Таліб"?

Взагалі, на Донбасі мене більше знали як "Чеченця" - зовні схожий. Чимало тамтешніх чеченців, коли ми зустрічались, звертались до мене рідною мовою і не розуміли, чому я не знаю її. Як "Таліба" мене в Україні та інших країнах знають вже років 15. Але про цей період розповідати не буду. Через колізії в законі можу мати неприємності, тому проти себе не свідчитиму.

Нагадаємо, 1 квітня, у Вінниці представили нового очільника обласного осередку партії "Правий Сектор" Володимира Губка. Родом Губко з міста Горлівка Донецької області. Раніше займався журналістикою та правозахисною діяльністю.

 

 

  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme