ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінницький губернатор - номер два в Україні

Вінниччина та її очільник - в лідерах найуспішніших
Depo.
2 червня 2015 09:33
ФОТО: depo.ua
Вінницький губернатор - номер два в Україні
Вінницький губернатор - номер два в Україні

Як повідомляє Вінниця.depo.ua, ресурс "Деловая столица" порівняла показники мирних регіонів за перший квартал поточного року по двадцяти суспільно значущим критеріям. В результаті такого порівнянна експерти сформували загальноукраїнський рейтинг регіонів, в якому Вінницька область посіла почесне друге місце. 

Дев'ять з цих двадцяти критеріїв характеризують зміни (у відсотках) в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Ще шість критеріїв включають показники, віднесені до чисельності населення. Додатковий демографічний критерій, що характеризує також і рівень охорони здоров'я, - коефіцієнт смертності дітей віком до року (на тисячу народжених живими). Решта чотири критерії являють собою показники, віднесені до загального числа штатних працівників підприємств, установ, організацій. 

Рейтинг ґрунтується на даних офіційної статистики. Надалі такий аналіз планують робити на регулярній основі. Його результати представлені у підсумковій таблиці. Всім регіонах по кожному критерію нараховувалися бали в залежності від зайнятих ними місць, потім підраховувалася сума балів за всіма критеріями - і по цій сумі ранжувались регіони, а разом з ними і їх керівники.

Відповідно до рейтингу губернатор Вінниччини Валерій Коровій - на другому місці. Його результат - 75,5 балів. Випередив вінницького посадовця лише очільник Волині Володимир Гунчик. В трійку лідерів увійшов також голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

Вінницький губернатор - номер два в Україні - фото 1

Валерій Коровій керує областю з 27 лютого нинішнього року. Тому говорити про його особистий внесок поки рано, можна лише сказати, що він отримав непогану спадщину від свого попередника Анатолія Олійника.

Вінниччина зайняла лідируючі позиції по динаміці промисловості і сільського господарства і зберегла їх за підсумками чотирьох місяців. Промислове зростання склало 14,9% в першому кварталі і 14% у січні-квітні. Зокрема, порівняно з січнем-квітнем попереднього року на 68,4% зросло виробництво електроенергії, на 52,3% - м'яса птиці, на 40% - солодкого печива і вафель, на 30,8% - цукрових кондитерських виробів.

Збільшення сільгоспвиробництва склало в січні-березні 13,9%, у січні-квітні - 12,2%. Проте надалі цифри по сільському господарству можуть погіршитися. За даними облстату, на початок травня площа посівів ярих культур була на 17,8% менше, ніж рік тому.

Також Вінниччина відзначилася найнижчим зростанням споживчих цін, посіла третє місце серед регіонів з найменшим падінням реальної зарплати і четверте - з найменшою заборгованістю населення з оплати ЖКП у перерахунку на одного жителя. Крім того, область третя по динаміці експорту та четверта за динамікою будівництва і сфери нефінансових послуг.

"Якщо Коровій не розгубить наявні досягнення, у нього будуть високі шанси піднятися на верхню сходинку рейтингу", вважають експерти "Деловой столицы".