Вінницькій громаді передали будівлю канцелярії Петлюри


У будинку на вул. Симона Петлюри,15 планують створити історичний комплекс "Музей Тимчасової Столиці"

Сьогодні, 26 квітня, депутати міської ради проголосували за надання згоди на прийняття у комунальну власність Вінницької міської об'єднаної територіальної громади частки комплексу нежитлових будівель і споруд на вул. Симона Петлюри,15, де планують створити історичний комплекс "Музей Тимчасової Столиці". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу вінницької міської ради.

"Це важливе рішення. Будівля була передана з державної власності Вінницькій ОДА, опрацьоване питання передачі цієї будівлі до комунальної власності територіальної громади Вінниці.  Ми хочемо там створити в рамках загального музею "Історія Вінниці" музей українських визвольних змагань 1917-1921 року", – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Додамо, що садиба на вул. Симона Петлюри,15 була споруджена в 1913 р. на замовлення Боруха Львовича – вінницького підприємця, власника міського чавуноливарного заводу "Молот" та низки цукроварень на теренах Подільської губернії. В період, коли Вінниця вперше отримала статус Тимчасової Столиці Української Народної Республіки (лютий – березень 1919 р.), у стінах будинку містилось Міністерство пошт і телеграфів УНР. З 7 травня до 19 червня 1920 р. в будівлі перебувала Військово-похідна Канцелярія Головного Отамана.

Тут планують розмістити майбутній історичний комплекс – Музей Тимчасової Столиці, де презентуватиметься життя міста у ті часи, демонструватиметься ретроспектива доби визвольних змагань 1917-1921 рр. Музей розташовуватиметься в одній із кімнат садиби, ним опікуватиметься Центр історії Вінниці.

Нагадаємо, у Вінниці відкрили перший в Україні пам'ятник Симону Петлюрі у повний зріст.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця