Вінницький чорнобилець хоче стягнути моральну шкоду зі свого колеги

Один емоційний вислів "чорнобильця" вклав його колегу на лікарняне ліжко та став причиною судової тяганини

В.о. голови Вінницької обласної громадської організації "Союз Чорнобиль України" Микола Бойчук подав до суду на голову обласної організації інвалідів Чорнобильської катастрофи "Чорнобиль – Єдність" Василя Продана. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу апеляційного суду Вінницької області. 

Бойчук вимагає захисту честі, гідності, ділової репутації, а також відшкодування матеріальної та моральної шкоди за вислів Продана: "З його орденів і медалей тече кров, біжіть на площу до ялинки, станьте на коліна, просіть пробачення". Цю фразу останній кинув під час зібрання у міському департаменті соціальної політики при чотирьох свідках. Як наслідок, Бойчук так перенервувся, що зліг на два тижні.

"Гострі слова привели "чорнобильця" на лікарняне ліжко: два тижні він боровся з гіпертонією та болем у серці. Витратив на це майже 1280 гривень, а на судову тяганину – більше трьох місяців", - йдеться в публікації прес-служби суду. 

Вінницький міський суд та Апеляційний суд Вінницької області скаргу вразливого "чорнобильця" відхилили. 

"Висловлювання відповідача не є інформацією, що носить стверджувальний характер. Це вираження суб’єктивного емоційного ставлення до певних подій, тобто оціночне судження". А відповідно до ч.1 ст. 30 Закону України "Про інформацію" ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень", – прокоментувала рішення головуючий суддя Марина Якименко.

Однак Микола Бойчук має намір оскаржувати ухвалу Апеляційного суду до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця