Вінницький чорнобилець хоче стягнути моральну шкоду зі свого колеги

Один емоційний вислів "чорнобильця" вклав його колегу на лікарняне ліжко та став причиною судової тяганини
Depo.
17 липня 2016 12:59
ФОТО: depo.ua

В.о. голови Вінницької обласної громадської організації "Союз Чорнобиль України" Микола Бойчук подав до суду на голову обласної організації інвалідів Чорнобильської катастрофи "Чорнобиль – Єдність" Василя Продана. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу апеляційного суду Вінницької області. 

Бойчук вимагає захисту честі, гідності, ділової репутації, а також відшкодування матеріальної та моральної шкоди за вислів Продана: "З його орденів і медалей тече кров, біжіть на площу до ялинки, станьте на коліна, просіть пробачення". Цю фразу останній кинув під час зібрання у міському департаменті соціальної політики при чотирьох свідках. Як наслідок, Бойчук так перенервувся, що зліг на два тижні.

"Гострі слова привели "чорнобильця" на лікарняне ліжко: два тижні він боровся з гіпертонією та болем у серці. Витратив на це майже 1280 гривень, а на судову тяганину – більше трьох місяців", - йдеться в публікації прес-служби суду. 

Вінницький міський суд та Апеляційний суд Вінницької області скаргу вразливого "чорнобильця" відхилили. 

"Висловлювання відповідача не є інформацією, що носить стверджувальний характер. Це вираження суб’єктивного емоційного ставлення до певних подій, тобто оціночне судження". А відповідно до ч.1 ст. 30 Закону України "Про інформацію" ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень", – прокоментувала рішення головуючий суддя Марина Якименко.

Однак Микола Бойчук має намір оскаржувати ухвалу Апеляційного суду до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця