"Вінницький атовець не може отримати пільги через кримінальну справу без "претензій"

Боєць вінницької частини Національної гвардії 3008 Андрій Ліпський, якому пророкували Зірку Героя, став заручником бюрократії
Depo.
8 лютого 2016 15:56
ФОТО: depo.ua
"Вінницький атовець не може отримати пільги через кримінальну справу без "претензій"
"Вінницький атовець не може отримати пільги через кримінальну справу без "претензій"

Боєць вінницької частини Національної гвардії 3008 Андрій Ліпський з позивним "Док" досі не може отримати заслужену пенсію, пільги та лікування через відкриту щодо нього кримінальну справу, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на vindaily.info.

Андрій Лпіський відомий тим, що домовлявся з ворогом про коридор життя для 112 бойових побратимів. Своїм вчинком атовець врятував не одне життя.

Після поранення протягом трьох місяців боєць лікувався в Києві. За зібрані волонтерами 100 тисяч гривень Андрію поставили титанову пластину в хребет та закрутили її вісьма медичними шурупами. Наразі Андрій готується поїхати на лікування в Австрію, також за кошти волонтерів. Але зробити цього атовець не може через вікдриту щодо нього кримінальну справу.

"А я досі не можу пройти ВЛК — військову лікарську комісію, бо немає однієї нещасної довідки Н-5. Довідку не дають, бо досі відкрита на мене кримінальна справа. Так само паспорт для лікування в Європі не дають, бо вже 10-й слідчий мене і не садить до тюрми і справу по 258-й статті "тероризм" не закриває, розповідає Андрій Ліпський.

У військовій прокуратурі Андрію неофіційно кажуть, що претензій до нього немає, але справу не закривають через те, що немає команди згори. Наразі боєць очікує на справедливе рішення та проводить для хлопців, що збираються в АТО, заняття із тактичної медицини в рамках спіьного проекту від Фонду "Архангел" і "Бойових бджіл".

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця