ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінницьким ОСББ пообіцяли полегшити життя

Поняття "членство в ОСББ" та "внески" – скасовані
Depo.
19 червня 2015 14:20
ФОТО: depo.ua
Вінницьким ОСББ пообіцяли полегшити життя
Вінницьким ОСББ пообіцяли полегшити життя

З 1 липня в Україні вступає в дію закон, яким вводяться нові правила управління багатоквартирними будинками та руйнується монополія ЖЕКів. Повідомляє кореспондент Вінниця.depo.ua.

Згідно з законом, власники приміщень зможуть легітимно більшістю приймати рішення щодо спільного майна, скликати загальні збори та ухвалювати рішення. Поняття "членство в ОСББ" скасовано, усі власники багатоквартирного будинку є учасниками об'єднання з моменту його створення і мають рівні права. Це усуває можливість для зловживань, зокрема, вимагання коштів за вступ в ОСББ чи сплати внесків. Зміни до законодавства про ОСББ також суттєво спрощують передачу будинку від "балансоутримувача" до організації співвласників будинку.

За словами координатора житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Бойко, найбільш суттєвою зміною чинного законодавства про ОСББ є зміна правил голосування. Зараз голосування проходить за принципом "один влансик - один голос", а з 1липня буде пропорційно площі квартир власників. Проте, за рішенням ОСББ, можна змінити цей принцип і голосувати поквартирно, або ж залишити дотеперішній варіант.

Більше новин про життя регіону читайте на depo.ua.