Вінницькі ветерани АТО йдуть до школи

У рамках нового соціального проекту демобілізовані бійці вчитимуться допомагати побратимам захищати свої права
Вінницькі ветерани АТО йдуть до школи
Вінницькі ветерани АТО йдуть до школи

Про це кореспонденту Depo.Вінниця розповіла координаторка проекту Лариса Полулях.

"Школа ветеранів" – таку назву має новий соціальний проект, який стартував на Вінниччині за підтримки Фонду підтримки демократії Посольства США в Україні.
Протягом року 15 волонтерів та ветеранів АТО вчитимуться надавати юридичні поради і правовий супровід бійцям, які демобілізувалися із зони бойових дій на сході України. У першу чергу – в тій частині законодавства, яка стосується їхніх прав, пільг, соціальних гарантій.

"За цей час буде проведено шість тренінгів для ветеранів, під час яких ми підготуємо їх для праці зі своїми побратимами. У районах працюватимуть правозахисні приймальні. І, наприклад, раз на місяць будуть приїжджати люди, готові надати правові послуги. Первинну консультацію проводитимуть самі ветерани АТО, а якщо будуть якісь проблеми, можна буде надалі звернутися до фахового юриста, який працює в проекті", - розповідає Лариса Полулях.

Наразі, каже вона, триває відбір учасників "Школи ветеранів": "Ми повідомили ветеранським організаціям, які працюють у районах, що вони можуть прислати своїх делегатів. Ми зацікавлені в людях, які проживають у райцентрах, у невеличких містах".

За словами Лариси Полулях, серед найболючіших проблем, які доводиться вирішувати демобілізованим бійцям АТО, - позачергове отримання земельних ділянок та надання медичної допомоги, а також санаторно-курортного лікування. "Були випадки, коли путівки надавалися у погані санаторії, не пристосовані для надання тієї чи іншої профільної допомоги", - зазначає координатоо проекту.

"Ми крокуємо до Європи, а в Європі соціальні служби самі приходять до людей, якими опікуються, і все пояснюють їм. В Україні такої культури ще немає. Ми не претендуємо на те, що наш проект стане панацеєю. Ми сподіваємося, що він допоможе зняти напругу, що люди стануть поінформовані про свої права і матимуть дорожню карту, як отримувати гарантовані державою пільги", - каже Лариса Полулях.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця