Вінницькі ветерани АТО йдуть до школи

У рамках нового соціального проекту демобілізовані бійці вчитимуться допомагати побратимам захищати свої права
Depo.
5 вересня 2016 09:49
ФОТО: depo.ua
Вінницькі ветерани АТО йдуть до школи
Вінницькі ветерани АТО йдуть до школи

Про це кореспонденту Depo.Вінниця розповіла координаторка проекту Лариса Полулях.

"Школа ветеранів" – таку назву має новий соціальний проект, який стартував на Вінниччині за підтримки Фонду підтримки демократії Посольства США в Україні.
Протягом року 15 волонтерів та ветеранів АТО вчитимуться надавати юридичні поради і правовий супровід бійцям, які демобілізувалися із зони бойових дій на сході України. У першу чергу – в тій частині законодавства, яка стосується їхніх прав, пільг, соціальних гарантій.

"За цей час буде проведено шість тренінгів для ветеранів, під час яких ми підготуємо їх для праці зі своїми побратимами. У районах працюватимуть правозахисні приймальні. І, наприклад, раз на місяць будуть приїжджати люди, готові надати правові послуги. Первинну консультацію проводитимуть самі ветерани АТО, а якщо будуть якісь проблеми, можна буде надалі звернутися до фахового юриста, який працює в проекті", - розповідає Лариса Полулях.

Наразі, каже вона, триває відбір учасників "Школи ветеранів": "Ми повідомили ветеранським організаціям, які працюють у районах, що вони можуть прислати своїх делегатів. Ми зацікавлені в людях, які проживають у райцентрах, у невеличких містах".

За словами Лариси Полулях, серед найболючіших проблем, які доводиться вирішувати демобілізованим бійцям АТО, - позачергове отримання земельних ділянок та надання медичної допомоги, а також санаторно-курортного лікування. "Були випадки, коли путівки надавалися у погані санаторії, не пристосовані для надання тієї чи іншої профільної допомоги", - зазначає координатоо проекту.

"Ми крокуємо до Європи, а в Європі соціальні служби самі приходять до людей, якими опікуються, і все пояснюють їм. В Україні такої культури ще немає. Ми не претендуємо на те, що наш проект стане панацеєю. Ми сподіваємося, що він допоможе зняти напругу, що люди стануть поінформовані про свої права і матимуть дорожню карту, як отримувати гарантовані державою пільги", - каже Лариса Полулях.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця