UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вінницькі студенти-медики записали відеозвернення до міністра

Тепер лікарні, які перетворилися на "підприємства", не беруть інтернів на роботу

Вінницькі студенти-медики записали відео…

Вінницькі студенти-медики звернулися до міністра охорони здоров’я з вимогою пояснити, як і де їм проходити інтернатуру. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Місто".

Без інтернатури вони не можуть отримати статус лікаря, а тепер лікарні, які перетворилися на "підприємства", не беруть інтернів на роботу.

"Звертаюсь до всіх лікарень міста, мені кажуть, що місця немає, адже я навчаюся за державним замовленням. Що мені робити зі своїм дипломом? Без інтернатури я не можу продовжувати лікарську діяльність. Диплом без інтернатури нічого не дає мені, – каже студентка шостого курсу Світлана Дяченко.

Світлана розповідає, що при вступі в університет існував розподіл студентів, а отже, була впевненість в завтрашньому дні.

"Зараз, коли практично всі лікарні стали комунальними неприбутковими підприємствами, нас ніхто не бере. Ми не контрактники і за нас має платити держава. Але держава не хоче цього робити. Лікарням не вигідно брати недосвідченого інтерна, натомість краще доплатити сімейному лікарю, який вже приносить прибуток. Мені вкрай сумно це чути, адже я дійсно хочу бути лікарем і надавати кваліфіковану допомогу", – додає дівчина. 

Керівниця юридичного супроводу студентів Вінницького медичного національного університету ім.Пирогова Олена Верлан-Кульшенко зазначає, що їхнє звернення до міністра охорони здоров’я з проханням переглянути статус інтерна в нинішніх умовах підтримали студенти десятьох медуніверситетів країни. Студентів, зокрема, цікавить коли МОЗ ухвалить рішення стосовно перерозподілу коштів для оплати праці інтернів та їх кураторів, адже у держбюджеті 2020 ці кошти були передбачені, але не пройшли кінцевого розподілу.

"Студенти не знають, як буде здійснюватися розподіл по лікарнях. Це пов’язано з медичною реформою, яка запровадила зміну функціонування закладів охорони здоров’я. Тобто вони тепер працюють в умовах підприємництва, а місце інтерна в цих умовах не визначене", – пояснює вона.

За словами Верлан-Кульшенко, раніше студенти брали гарантійні листи від закладів охорони здоров’я і були впевнені в подальшому працевлаштуванні. Тепер невідомо, чи може такий заклад дати гарантійний лист і роботу в умовах конкуренції.

"Зміна умов праці закладів охорони здоров’я ще не визначила алгоритм підбору майбутніх інтернів. Для нас залишається відкритим питання оплати праці інтерна та його куратора", – підкреслила Верлан-Кульшенко.

Нагадаємо, вінницьким студентам-медикам пропонували ставати волонтерами у справі боротьби з коронавірусом. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme