Вінницькі рятувальники збирають кошти, щоб врятувати важкохворого колегу

Сергій Довгань бореться з важкою хворобою - синдромом Бадда-Кіарі (тромбоз печінкових вен), що не підлягає терапії

Сьогодні, 14 серпня, у Вінниці розпочався обласний етап Firefighter Combat Challenge – змагання рятувальників з усієї області, одночасно з якими триває збір коштів на лікування Сергія Довганя – підполковника ГУ ДСНС Вінниччини, який потребує термінової трансплантації печінки. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

На території Вищого професійного училища ЛДУ безпеки життєдіяльності 13 команд рятувальників (по п’ять чоловіків та одній жінці в кожній) з 27 районів області демонструють свої навички з порятунку людей під час пожеж, а також вміння оперативно гасити вогонь. Вправи виконуються в одязі, в якому рятувальник несе службу зазвичай, в шоломі та з кисневим балоном. Загальна вага речей – від 15 до 25 кілограмів.

Як розповів начальник аварійно-рятувального загону спеціального призначення, полковник служби цивільного захисту Євген Копчук, Firefighter Combat Challenge – це американська система підготовки пожежників, яка останнім часом набуває популярності в Україні.

Цього разу чемпіонат має благодійну мету – збір коштів на лікування рятувальника Сергія Довганя, який бореться з важкою хворобою. Для цього на території училища розташовано батут, фотозони, локації з десертами та напоями, майстер-класами та різноманітними розвагами. Облаштовано виставку техніки (дозволяється зробити фото всередині машин) та обладнання різних загонів рятувальників: піротехнічної служби, водолазної, пожежної тощо. Майстер-класи платні, але всі кошти будуть направлені саме на лікування Сергія Довганя. 

Рятувальники області також долучилися до збору коштів на лікування Сергія Довганя – вони пожертвували 270 тисяч гривень. Завдяки цьому було оплачено діагностику Сергія в Білорусі та включення його до черги на трансплантацію.

"Сергій Довгань має професію, яка відповідає за реагування, а не за тил, не за фінанси і тому подібне. Він рятувальник, справжній офіцер, який пройшов шлях від начальника караула до заступника начальника відділу реагування", – сказав начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області Руслан Шевчук. 

За словами дружини Сергія Довганя Тетяни, на операцію з трансплантації терміново потрібно зібрати 125 тисяч доларів.

"Зібрано трохи більше 32 тисяч доларів, це фактично трохи більше четвертої частини. Часу не дуже багато, бо цієї суботи в чоловіка сталася масштабна кровотеча з вен стравоходу. Фактично людину нудило кров’ю, він втратив понад два літри, і пів дня лікарі Пироговки боролися, щоб спинити цю кровотечу. Вливали кров, плазму, таки зупинили. Але нам повідомили, що такого дива наступного разу може й не статися. Бо це відбувається через те, що печінка не фільтрує кров, ця кров тисне на всі стінки судин, на все судинне русло і фактично стоншуються ці стінки судин і вони проривають. Треба лікувати основне захворювання, робити пересадку. Зараз ми розглядаємо варіант проміжної, рятівної операції – шунтування. Воно не вирішує питання, але дає додатковий час. Але це ще 7 тисяч доларів. Тобто нам з цих 32 (тисяч доларів) доведеться забрати частину, щоб мати ще кілька місяців на збір коштів. Якщо ми зробимо шунтування, то якихось пару місяців, я думаю, ми виграємо, але більше навряд", - пояснила Тетяна Довгань.

Номер телефону дружини рятувальника: 097-682-87-64. 

Реквізити для допомоги:

5168 7427 0199 8167 (Гривні UAH, "Приват", Довгань Сергій Дмитрович)

5168 7574 0069 3059 (USD, Dovhan Tetiana ):
CORRESPONDENT ACCOUNT-0011000080
INTERMEDIARY BANK: JP MORGAN CHASE BANK SWIFT CODE/BIC: CHASUS33
IBAN163052990005168757400693059

5168 7574 0069 3034 (EUR, Dovhan Tetiana)
CORRESPONDENT ACCOUNT: 400 8867004 01,
IBAN – UA123052990005168757400693034

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook