Вінницькі алергіки дізнаватимуться про пилок в повітрі в режимі онлайн
Вінницькі науковці досліджуватимуть алергенний пилок разом з Європейською метеорологічною асоціацію
Аеробіологічна лабораторія Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова стала першою і поки єдиною на теренах України учасницею проекту Autopollen, який впроваджує Європейська метеорологічна асоціація. Про це Depo.Вінниця повідомила керівниця лабораторії, професорка кафедри фармації ВНМУ Вікторія Родінкова.
Проект, який стартував у січні, розрахований до 2022 року. Окрім моніторингу концентрації пилкових зерен у повітрі, його метою є розробка рекомендацій щодо удосконалення приладів, за допомогою яких здійснюються спостереження.
"Наявна методика, яку ми маємо сьогодні у розпорядженні, є дуже трудоємкою, і, головне, дає можливість знімати показники стану повітря лише раз на тиждень. У результаті аеробіологічні прогнози щодо вмісту та концентрації пилку в атмосфері ми робимо, ґрунтуючись на своєму досвіді та показниках за відповідний період у попередні роки. Нашою ж метою є вийти на прогноз у режимі онлайн", - пояснює Вікторія Родінкова, яка є авторкою алергопрогнозу в Україні.
За її словами, реалізація цієї мети дасть людям, що страждають на поліноз, тобто алергію на пилок рослин, більш точну та якісну інформацію про те, який пилок наразі присутній у повітрі, та, відповідно, допоможе вчасно попередити виникнення симптомів захворювання.
Сьогодні симптоми полінозу мають до 30% населення і саме пилок є головним алергеном на території України. Щодо найбільш алергенних рослин, то це, у першу чергу, береза, вільха, злаки та амброзія. Аби алергія проявила себе, людині достатньо вдихнути щонайменше 20 зерен пилку дерев. У випадку зі злаками достатньо усього декількох зерен.
Нагадаємо, що два роки тому на Вінниччині оголосили війну амброзії.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця