Вінницькі лісівники продали зубрів у чотири області

Щільність поголів’я зубрів на Вінниччині становить п’ять особин на 1000 га угідь при нормі три особини на тисячу гектарів

Лісівники Вінниччини переселяють зубрів в інші регіони. У Хмільницькому лісгоспі пояснюють ситуацію, передає Depo.Вінниця.

У лісах Вінниччини зубри не водилися, доки шістьох особин не завезли в область у 1979 році. Нині на Вінниччині найбільша за чисельністю популяція в Україні – зимовий "перепис" 2019 року зафіксував 95 особин зубра європейського в угіддях Хмільницького лісгоспу, а всього в Україні є близько 300 зубрів. Для збереження і відтворення виду Хмільницьке лісове господарство і проводить переселення зубрів в інші мисливські господарства України: щільність поголів’я зубрів на Вінниччині становить п’ять особин на 1000 га угідь при нормі три особини на тисячу гектарів. У жодній іншій області не вдалося сформувати таку чисельну популяцію, як це зробили лісівники Вінниччини, тому настав час "поділитися" тваринами з іншими лісгоспами.

А ще інші господарства купують вінницьких зубрів для такого корисного методу, який по-простому називають "освіження крові". Суть його в тому, що потомство, отримане від тварин з різних місцевостей, має бути міцнішим, витривалішим. До речі, лісгосп отримує за кожного переселеного зубра у середньому 75 тис. грн.

Перевезення відбувається зазвичай під час пізньої осені, взимку, або зимою на початку весни. У теплу пору їх не перевозять, щоб зубр не постраждав від спеки, а ще – у зв’язку із періодом весняно-літньої зубрячої "декретної відпустки".

Усього з Вінниччини переселено 34 особини зубра європейського у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей.

Нагадаємо, що три роки тому на Вінниччині вісім зубрів загинули, провалившись під лід.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Мітки: #тварини