Вінницькі католики запалили свічки в пам’ять про замордованих радянською владою громадян

Акція відбулася в центральному парку
Depo.
2 листопада 2016 12:56
ФОТО: depo.ua
Вінницькі католики запалили свічки в пам’ять про замордованих радянською владою громадян
Вінницькі католики запалили свічки в пам’ять про замордованих радянською владою громадян

Учора, 1 листопада, півсотні вінничан, переважно римо-католиків, взяли участь в акції "Свіча пам’яті", яка відбулася у центральному парку. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Vежа.

В акції взяв участь віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Пшемислав Шиманський.

"Я вдячний, що у цей день можу бути тут і вшанувати пам’ять своїх померлих родичів, адже я далеко від своєї рідної домівки", - сказав Шиманський.

Історики повідомили, що частина парку, де відбувалася акція, колись була католицьким кладовищем. На околицях цього кладовища поховані понад 10 тисяч розстріляних під час репресій 1937-1938 років. У 1943 році міжнародна команда експертів-лікарів провела ексгумацію тіл, які було перепоховано біля кладовища "Підлісне". А взагалі кладовище  на території, яку займає нині парк, було щонайменше з середини 18 століття.

"Одна з локацій Центрального вінницького парку такої стала місцем спочинку репресованих. Тут поховані й вояки УНР, котрі загинули у так званому "чотирикутнику смерті" – від рук польських вояків, більшовиків та білогвардійців, а також від епідемії тифу", - сказав історик Олександр Федоришен.

1 листопада є пам’ятною датою і для українців – це день постання Західно-української народної республіки, яка з’явилася у 1918 році.

"І ця сторінка теж є для нас гірким уроком, бо в ті роки лилася братерська кров поляків та українців. Й нині загиблі Львівські орлята – молоді польські бойовики, поховані на Личаківському кладовищі, поряд із вояцтвом Української Галицької армії, як нагадування слів маршалека Йозефа Пілдсудського, озвучені під час зустрічі із Симоном Петлюрою: "Без незалежної України не існуватиме незалежної Польщі", – додав Федоришен.

Додамо, що 1 листопада католики вшановують пам’ять усіх святих Римо-католицької церкви, 2 листопада - День спомину всіх померлих вірних. Акція пам’яті завершилася спільною молитвою.

Вінницькі католики запалили свічу памяті на місці поховання тисяч замордованих радянською владою громадян  - фото 1Вінницькі католики запалили свічу памяті на місці поховання тисяч замордованих радянською владою громадян  - фото 2Вінницькі католики запалили свічу памяті на місці поховання тисяч замордованих радянською владою громадян  - фото 3Вінницькі католики запалили свічу памяті на місці поховання тисяч замордованих радянською владою громадян  - фото 4Вінницькі католики запалили свічу памяті на місці поховання тисяч замордованих радянською владою громадян  - фото 5

Читайте також Вінничан пустили у підземелля капуцинів

Більше новин Вінниці та області читайте на