UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вінницькі історики опублікували запис ексгумації тіл пацієнтів психлікарні (ВІДЕО 18+)

У роки нацистської окупації масово знищували пацієнтів лікарні

Вінницькі історики опублікували запис ек…

Центр історії Вінниці опублікував унікальне відео "Злодеяния немцев в Виннице" – кадри ексгумації пацієнтів Вінницької психіатричної лікарні, убитих нацистами в 1941–1942 роках, передає Depo.Вінниця.

Опис документальної хроніки "Germans' Atrocities in Vinnitsa" є на сайті Меморіального музею Голокосту (Вашингтон, США). Кінолітопис зберігається у фондах Російського державного архіву кінофотодокументів, (Красногорськ, РФ).

У Центрі історії Вінниці додають, що комплекс психоневрологічної лікарні збудовано в 1893–1897 рр. як Вінницький окружний заклад для душевнохворих. Напередодні радянсько-німецької війни 1941 р. психоневрологічна лікарня була високорозвиненим лікувальним закладом з добре організованою діагностичною, лікувальною і науковою роботою, на лікуванні там перебувало до 1800 хворих.

У роки нацистської окупації масово знищували пацієнтів лікарні: їх розстрілювали, вводили внутрішньовенно розчин ціаніду калію, робили інєкції сильнодіючої отрути й дистильованої води в потиличну частину мозку. У вересні 1941 р. у дворі лікарні розстріляли лікарів і пацієнтів єврейської національності.

З уцілілих 1800 пацієнтів близько сотні у квітні 1942 р. перевели у Хмільник; ще 100-200 – у приміщення 2-го арештного будинку на Літинському шосе. Згодом гестапівці розстріляли їх. З лютого 1942 р. у приміщенні лікарні почергово розміщувалися розвідвідділ і шпиталь для німецьких солдатів.

Після звільнення Вінниці від нацистів радянська влада було провела ексгумацію тіл, похованих неподалік лікарні на піщаному кар’єрі, який використовувався як сміттєзвалище, і на території лікарняного кладовища. Вінницькі історики припускають, що зафільмовано саме цей епізод.

У 1959 р. на орієнтовному місці злочину нацистів було споруджено пам'ятник з написом: "Братская могила советских граждан погибших от рук немецко-фашистских оккупантов в дни Великой Отечественной войны 1941–1945 г.г.", який зберігся дотепер.

Нагадаємо, вінницькі історики створили ролик про Перший Зимовий похід Армії УНР.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme