Вінницькі екоінспектори розповіли про хімікати, які вилились у Рось

Фахівці кажуть, що у Рось потрапило 8 наменувань препаратів захисту рослин

За остаточними підрахунками, до ставка "Панський" в с.Збаржівка Погребищенського району, що розташований на р. Фоса, яка є притокою р. Рось, вилилось 880 літрів засобів захисту рослин. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук зазначив, що найбільша концентрація гербіцидів та фунгіцидів спостерігалась у місці безпосереднього їх виливу у ставок "Панський" с. Збаржівка. Проте більшість із 8-ми найменувань препаратів захисту рослин мають маслянисту консистенцію і одразу по поверхні води перемістились за течією, потрапивши до р. Рось, яка є основним джерелом водопостачання міст Біла Церква та Умань.

За словами головного екоінспектора Вінниччни, що період розкладу більшості препаратів, які потрапили у воду, по діючій речовині становить від 3 до 24 годин. Він зазначив, що деякі з хімікатів, відповідно до інструкції, є безпечними навіть для бджіл.  "Хочу підкреслити, що небезпечних інсектицидів серед цих речовин не було, тож останні заміри показали, що на межі Вінницької і Київської областей вміст шкідливих речовин на даний час  є в межах допустимої норми", - зазначив Ігор Осадчук.

Нагадаємо, що на місці виливу хімікатів у річку Рось на Вінниччині багато мертвої риби, попри заяву влади про безпечність інсектицидів. Деякі місцеві жителі тимчасово виїхализ села Збаржівка, де сталась аварія.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця