Вінницькі депутати пропонують змінити мовне законодавство

Обласна рада ухвалила звернення на захист української мови
Вінницькі депутати пропонують змінити мовне законодавство
Вінницькі депутати пропонують змінити мовне законодавство

Депутати Вінницької обласної ради пропонують внести зміни до законодавства України. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької обласної ради.

Обласна рада ухвалила "Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7-го скликання до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо функціонування та подальшого впровадження української мови як державної". 

Депутати пропонують внести зміни до закону "Про телебачення і радіомовлення", скасувати як антиукраїнський закон "Про засади державної мовної політики"(неофіційно – закон Колесніченка-Ківалова), ухвалити Програму з відродження та упровадження української мови в усі сфери державного та суспільного життя і створити в уряді спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань регулювання державної мовної політики.

У статті 1 закону "Про телебачення і радіомовлення" запропонвано термін "національний аудіовізуальний продукт" замінити на "національний україномовний аудіовізуальний продукт – програми, фільми, аудіовізуальні твори, вироблені фізичними або юридичними особами України, озвучені виключно українською мовою"; статтю 9 викласти в такій редакції: "У загальному обсязі діяльності кожної телерадіоорганізації не менше 75 відсотків має становити національний україномовний аудіовізуальний продукт. Частка україномовної музики на телебаченні та радіо має становити не менше 50 % від усієї музики зі словами".

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах