Вінницькі депутати пропонують змінити мовне законодавство

Обласна рада ухвалила звернення на захист української мови
Depo.
10 жовтня 2016 14:19
ФОТО: depo.ua
Вінницькі депутати пропонують змінити мовне законодавство
Вінницькі депутати пропонують змінити мовне законодавство

Депутати Вінницької обласної ради пропонують внести зміни до законодавства України. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької обласної ради.

Обласна рада ухвалила "Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7-го скликання до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо функціонування та подальшого впровадження української мови як державної". 

Депутати пропонують внести зміни до закону "Про телебачення і радіомовлення", скасувати як антиукраїнський закон "Про засади державної мовної політики"(неофіційно – закон Колесніченка-Ківалова), ухвалити Програму з відродження та упровадження української мови в усі сфери державного та суспільного життя і створити в уряді спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань регулювання державної мовної політики.

У статті 1 закону "Про телебачення і радіомовлення" запропонвано термін "національний аудіовізуальний продукт" замінити на "національний україномовний аудіовізуальний продукт – програми, фільми, аудіовізуальні твори, вироблені фізичними або юридичними особами України, озвучені виключно українською мовою"; статтю 9 викласти в такій редакції: "У загальному обсязі діяльності кожної телерадіоорганізації не менше 75 відсотків має становити національний україномовний аудіовізуальний продукт. Частка україномовної музики на телебаченні та радіо має становити не менше 50 % від усієї музики зі словами".

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах