Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим"

Волонтери та атовці не хочуть, аби Центр був комунальною установою
Depo.
1 лютого 2016 11:32
ФОТО: depo.ua
Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим"
Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим"

Вчора, 31 січня, вінницькі атовці, волонтери та представники департаментів ОДА зібралися на форум, аби обговорити створення Єдиного центру допомоги учасникам АТО, повідомляє Depo.Вінниця.

Наразі уже прописаний Статут Центру, який депутати мають затверджувати на сесії обласної ради 11 лютого. Проте, волонтери та атовці не згодні з тим, щоб Центр був комунальним підприємством,  адже тоді він не буде підзвітним громаді. Один з вінницьких "кіборгів", який попросив не називати його ім'я, зауважив, що при такій організації даний Центр буде просто "кишеньковим".

"Центр не має існувати у тому вигляді, як його прописали в обласні раді. Ми зібралися, аби почути що потрібно самим атовцям, як вони його бачать та як він повинен працювати. Ми хочемо перевести створення Центру в публічну площину і щоб його діяльність була прозорою", - пояснила організатор форуму Таїса Гайда.

Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим" - фото 1

Директор Департаменту соціального захисту ОДА Наталя Заболотна в свою чергу зауважила, що комунальна форма власності допоможе вирішити чимало організаційних та матеріальних питань.

"Є багато моментів, на які потрібні кошти, то чому б їх не вирішувати за рахунок залучення грошей з бюджету", - зазначила чиновниця.

Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим" - фото 2

Атовці також пропонували, щоб у Центрі працювали ті, хто пройшов АТО та волонтери, адже вони найкраще знають, як допомогти бійцям. Також - щоб посада директора Центру була виборною. Мати Героя Небесної Сотні Максима Шимка Зоя Шимко зазначила, що Центр також має опікуватися сім'ями Героїв Небесної сотні, які загинули. За її словами, за них наразі просто забули.

Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим" - фото 3

Форум тривав цілий день. Атовці та волонтери зійшлися на тому, що треба створити свій Центр.

"Центр, який хоче створити обласна рада, просто дублюватиме роботу департаменту соціальної політики, а це нікому не потрібно. Тому ми вирішили об'єднатися і створити свій центр. В ньому ми працюватимемо за вісьмома напрямками - психологічна допомога, земельні питання, юридичні, супровід демобілізованих бійців та інші. У кожному з напрямків призначили керівника", - розповіла Гайда.

Також планують сворити сайт Центру, де бійці могли б дізнатися нобхідну інформацію. Крім того, прийняли рішення написати листа до голови обласної ради Анатолія Олійника, з вимогою не створювати комунальний Центр.

Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим" - фото 4

Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим" - фото 5

Вінницькі атовці кажуть, що обласний Центр допомоги буде "кишеньковим" - фото 6

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця