Вінницькі АТОвці пікетують ОДА, бо їм хочуть дати "не ту" землю

Військовослужбовці з Хмільника стверджують, що земельні ділянки, які їм пропонують, розміщені на пагорбах, що ускладнює будь-які сільськогосподарські роботи
Depo.
3 серпня 2016 13:45
ФОТО: depo.ua
Вінницькі АТОвці пікетують ОДА, бо їм хочуть дати "не ту" землю
Вінницькі АТОвці пікетують ОДА, бо їм хочуть дати "не ту" землю

Сьогодні, 3 серпня, у Вінниці під будівлею облдержадміністрації мітингували бійці АТО з Хмільника. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Начальник відділу допомоги учасникам АТО Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Андрій Грачов, який вийшов до мітингуючих АТОвців, каже, що не розуміє, чому вони влаштували протест, адже земля є і вони її отримують. Однак військові стоять на своєму - вони хочуть не ту земельну ділянку, яку їм пропонують, а іншу, яку нині орендує сільгосппідприємство. Адже АТОвці теж хочуть займатись фермерством і земля, на яку вони "поклали око" більше підходить для господарювання.

Ініціативну групу військових запросили на прийом до заступника голови ОДА Андрія Гижка. За його словами, орендар ділянки, яку хочуть отримати АТОвці, нещодавно подав заяву на подовження договору оренди. 

"Це землі запасу державного фонду, земельна ділянка була в оренді СВАТ "Жданівське". Договір закінчився два тижні назад, але вони завчасно, за місяць, подали заяву і хочуть продовжити оренду земельної ділянки. Ми розуміємо, що це хлопці, які прийшли з АТО. Тому зараз шукаємо компроміс. Треба, щоб підприємство працювало, адже кожного року від цієї земельної ділянки бюджет сільської ради отримував 150 тисяч гривень", - сказав заступник голови ОДА.

За його словами, раніше бійцям АТО виділялася земля одним масивом, але не такими великими, як хочуть військові з Хмільника.

"Виділяли 10-30 га максимум, а 120 - це гарна земля, на якій потрібно вирощувати сільськогосподарську продукцію і отримувати податки до бюджету. Адже якщо вона перейде у приватну власність, то сільська рада втратить податки", - сказав Гижко.

Зрештою, сторони "поставили кому" - влада зобов'язалась підшукати підходящі землі на території інших сільських рад. Якщо бійці їх теж "забракують", тоді в ОДА шукатимуть інші варіанти вирішення проблеми.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця