UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вінницькі архівісти влаштують виставку унікальних документів

Виставка присвячена 28-й річниці незалежності України

Вінницькі архівісти влаштують виставку у…

У четвер, 22 серпня, у Вінниці в читальному залі Державного архіву Вінницької області (вул. Пирогова, 12) буде розгорнута виставка документів, присвячена 28-й річниці незалежності України, передає кореспондент Depo.Вінниця.

Документи, підібрані для експозиції, висвітлюють складний процес становлення і розвитку українського державотворення.

У фондах Державного архіву Вінницької області зберігається чимало документів, що відображають державотворчу діяльність нашого народу. Зазначені документи широко використовуються у роботі з дослідниками та експонуються на численних тематичних виставках. Також на їхній основі співробітниками архіву підготовлено та опубліковано чимало статей.

Зокрема, на різноманітних виставках увазі відвідувачів пропонуються Універсали Центральної Ради УНР. Один із них, від 7/20/ листопада 1917 р. урочисто проголошує:

"Народе Український! Ти разом з братніми народами України поставив нас берегти права, здобуті боротьбою, творити лад і будувати все життя на нашій землі. І ми, Українська Центральна Рада, твоєю волею, во ім’я творення ладу в нашій країні… оповідаємо: "Віднині Україна стає Українською Народною Республікою".

Не менший інтерес для сучасників становлять й інші документи тієї доби – "Грамота до всього Українського народу" гетьмана Павла Скоропадського, "Закон про тимчасовий державний устрій України", "Звернення Директорії УНР до всіх урядів світу" тощо. Надзвичайну цінність для історії мають і документи, що стосуються діяльності окремих творців української державності. Адже багато з них були вихідцями з Поділля або тривалий час жили та працювали у нашому краї. Згадаймо хоча б такі нині вже призабуті прізвища, як О. Саліковський, О. Лотоцький, В. Мачушенко, Х. Лебідь-Юрчик, П. Ведибіда, Д. Маркович та інші.

У фондах архіву зберігаються автентичні підписи Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Павла Скоропадського, Володимира Чехівського, примірники тогочасної місцевої преси ("Шлях", "Вісник УНР", "Поділля" тощо).

Процес відновлення незалежної Української держави в 90-х роках ХХ століття представлено протоколами та рішеннями сесій обласної та районних Рад, документами інших державних установ щодо обговорення нової державної символіки; підняття Державного прапора на будівлях державних установ; Декларацією про державний суверенітет України від 16 липня 1990 р.; Законом Української Радянської Соціалістичної Республіки  "Про Всеукраїнський та місцеві референдуми" від 26 липня 1991 р.; розпорядженням Вінницької обласної державної адміністрації "Про обговорення проекту Конституції України" від 15 березня 1996 р., Конституцією України, прийнятою на п’ятій  сесії Верховної Ради України від 28 червня 1996 року. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme