UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вінниця знову готується стати столицею музичної класики

У травні на Вінниччині відбудеться традиційний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк

Вінниця знову готується стати столицею м…

У неділю, 13 травня, на Вінниччині розпочнеться ХVІ Міжнародний фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, передає Depo.Вінниця.

Фестиваль триватиме 13-19 травня, щодня пропонуючи вінничанам нове наповнення традиційної форми.

Фестиваль розпочнеться в колишній садибі фон Мекк, нині — музеї Чайковського, в Браїлові. Своєю новою програмою глядачів дивуватиме Академічний камерний оркестр "Арката", солісти оркестру та артисти з Франції і Китаю.

На головному фестивальному майданчику дійство розпочнеться 14 травня концертом симфонічного оркестру Вінницької філармонії, художній керівник — заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков. За диригентським пультом — уже знайомий вінницькій публіці харизматичний "танцюючий" аргентинський диригент Раміро Аріста, а в якості соліста виступить колишній вінничанин — концертмейстер Лозаннського камерного оркестру Олександр Грицаєнко. Вперше у Вінниці лунатиме концерт для скрипки з оркестром німецького композитора Германа Гьотца і, звичайно, музика Чайковського.
Другий день фестивалю, 15 травня, присвячено фортепіанній музиці. Олег Полянський — один із українських піаністів-лауреатів Міжнародного конкурсу імені Чайковського. 25 років життя і роботи в Німеччині сформували його унікальний виконавський стиль, і сьогодні він є одним із найзатребуваніших піаністів світу, виступаючи як соліст з оркестрами та як камерний виконавець. Програму вечора можна назвати рафінованою і монументальною, адже вона об'єднала одного із Віденських класиків — Бетховена, і двох великих романістів — Шопена і Чайковського.
16 травня вечір камерної музики в рамках фестивалю презентує Квартет гітаристів "Київ" — лауреат фестивалю "Гітара світу" (Франція). За четверть століття іменитий колектив об'їздив увесь світ, презентуючи оригінальний репертуар, до якого входить і класика, і сучасна музика, і, звичайно, оригінальні твори для гітари. Всесвітньо відомий аргентинський композитор і гітарист Хорхе Кардосо був вражений виступом ансамблю і подарував їм кілька творів, які вперше в Україні виконав квартет.
Програма четвертого дня, 17 травня, стане особливим сюрпризом для глядачів фестивалю. Один із титульних колективів нашої держави — Біг-бенд Національного президентського оркестру — пропонує блискучі джазові інтерпретації відомих та улюблених класичних тем в програмі ‘Classic In Jazz', яка уже викликала фурор у багатьох містах України під час великого турне оркестру. Тож вечір буде цікавим як для поціновувачів академічної музики, так і для любителів джазу. Крім вінничан програму почують мешканці Ямполя, Крижополя, Тульчина і Могилів-Подільського.
Урочисте закриття фестивалю, приурочене Дню Європи у Вінниці, відбудеться 18 травня у ВМДТ ім. М. Садовського. Хедлайнер фестивалю, Одеський національний академічний театр опери та балету, вперше у Вінниці презентує балет "Дон Кіхот" (музика Людвіга Мінкуса, хореографія Маріуса Петіпа), який є одним із найпопулярніших в репертуарі балетних труп світу – через яскраву танцювальність, виразну мелодійність і ритмічне різноманіття його музичної основи, багатство і надзвичайну красу хореографічних форм і композицій, низку ефектних комедійних акторських партій.

19 травня, в Храмі Діви Марії Ангельської відбудеться концерт органної музики у виконанні народної артистки Молдови Анни Стрєзєвої, постійної учасниці Міжнародного фестивалю "Музика в монастирських мурах", відомої своїми блискучими імпровізаціями. Вникнути в історичний та культурний контекст появи творів, що увійшли до програм, слухачам допоможе досвідчений конферансьє — кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Верещагіна.

Концерти фестивалю також пройдуть у районах області за меценатської підтримки народних депутатів України та за сприяння міських та селищних голів. 11 концертів відбудуться за участю Академічного камерного оркестру "Арката", Камерного оркестру та солістів Тернопільської філармонії, Квартету дерев'яних духових інструментів "Гальярда", Анастасії Ошаніної (сопрано, Франція), Чжао Цзиюань (бас, Китай) та солістів філармонії — народної артистки України Ірини Швець (сопрано), Наталії Лановенко (сопрано), Володимира Полторацького (тенор) та Йосипа Машталяра (баритон).

Уже п'ятий рік поспіль фестиваль проходить під гаслом "Мистецтво заради миру" — частину коштів, виручених від реалізації квитків, буде перераховано у Фонд підтримки учасників АТО.

Нагадаємо, Тульчин готується до другого оперного фестивалю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme