ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Не російській владі вказувати, як нам вшановувати своїх Героїв: Вінницький мер заступився за Петлюру

Сергій Моргунов нагадав про те, як росіяни люблять спотворювати історію

Depo.
20 жовтня 2017 14:37
ФОТО: depo.ua

Вінницький міський голова Сергій Моргунов відреагував на бурхливу реакцію президента Росії Путіна щодо пам'ятника Симону Петлюрі. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Фейсбук-сторінку очільника міста.

Як зауважив Моргунов, у Росії з вивченням історії на основі історичних фактів справи йдуть дуже погано. Він нагадав, як росіяни полюбляють спотворювати дійсність та приписувати у власні заслуги виникнення Русі.

"Як в часи СРСР, так і тепер у Росії з вивченням історії на основі історичних фактів справи йдуть дуже погано. Їх пропаганда весь цей час тільки тим і займається, що переписує історію України. Як колишній викладач історії, як я можу реагувати на брехню та міфи, наприклад, про "їхнього" князя Володимира, "їхню" королівну Анну, Русь?! Здається ж усі знають, що спочатку була Київська Русь, і лиш потім на болотах з'явилось Московське князівство. Але ж ні – у російських пропагандистів все по-іншому", - написав міський голова.

Також Сергій Моргунов провів аналогію нинішніх подій на сході України та визвольною боротьбою українців на початку XX століття:

"Наш народ сто років тому дуже важко боровся за незалежність і, на превеликий жаль, тоді її не здобув. А ми маємо знати свою історію і не повторювати її помилок. Тим більше зараз, коли та ж сама країна веде гібридну війну на українському Сході, і наші воїни вже 4-й рік боронять територіальну цілісність нашої держави. І не російській владі вказувати українським містам та громадам, як вшановувати своїх героїв. І російській пропаганді тут робити нічого. Безперечно, в українських істориків ще дуже багато роботи над тим, щоб повернути історичну правду про ті події і про тих історичних постатей. Саме тому ми створимо Музей "Вінниця – Тимчасова Столиця УНР", щоб показати факти, і серед іншого – розвінчати міфи та брехню, які насаджувались спочатку радянською історіографією, а тепер кремлівською пропагандою".

Нагадаємо, російський президент Володимир Путін висловився щодо встановлення пам'ятника лідеру УНР Симону Петлюрі у Вінниці.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця