UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вінничанин збирає підписи за створення станцій сортування відходів

Починати сортування сміття автор звернення пропонує з супермаркетів

Журналіст регіональної редакції Depo.Вінниця.
Вінничанин збирає підписи за  створення…

Вінничанин Дмитро Кошевець збирає підписи під петицією за створення у місті станцій сортування сміття, передає Depo.Вінниця

Починати сортування сміття автор звернення пропонує з супермаркетів. 

"З кожним днем в нас накопичується все більше і більше сміття. Це і побутові відходи і будівельне сміття, але найбільше загрозу становить пластик, який майже не розкладається. В більшості європейських країн прийнято сортувати сміття і здавати його на повторну переробку. Наприклад, купивши воду в супермаркеті, покупець також сплачує і вартість пляшки, яку можна повернути - в кожному супермарткеті стоїть спеціальний автомат для прийому вторинної сировини (ПЕТ-пляшки, склотара тощо) і після здачі людина отримує чек на знижку в цьому супермарткеті. Це звичайно найпримітивніший рівень сортування, адже майже всі види паковання можна повторно переробляти або спалювати без шкоди для довкілля", – пише вінничанин. 

У Вінниці є пункти прийому вторинної сировини, але більшість з них орієнтовані на великі партії склотари, а з невеликою кількістю вторсировини туди приходять переважно безпритульні люди. 

"Такі "точки" більше орієнтовані на безпритульних, які приносять склотару з сміттєвих баків, і запах в цих приміщеннях стоїть відповідний. Зараз правильне сортування сміття тримається на благодійних організаціях, які працюють в 0, існуюючи за кошти від благодійних внесків. Правильне сортування – це пункти, де приймають чисте і сухе паковання, розподілене за різними фракціями, і після накопичення достатньої кількості відправляють на завод виробника для повторної переробки, неліквідні пластики – на спалювання, небезпечні відходи (батарейки, лампочки, шини) – на безпечну утилізацію. Прикладом такої організації є NoWaste (https://nowaste.com.ua/), яка, на жаль, має лише один філіал в Києві, але за рахунок соціальних медіа і правильного підходу вони чудово справляються зі своєю місією", – деталізує автор.

Дмитро Кошевець наголошує, що це важливо для міста, визнаного найбільш комфортним в Україні. 

Для розгляду петиції потрібно зібрати 350 голосів, збір підписів триватиме ще 13 днів. 

Нагадаємо, у Вінницькій школі №20, щоб заробити грошей на реалізацію своїх ініціатив, відкрили станцію сортування вторинної сировини "Eco Friends".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme