Вінничани їдуть до Білорусі, аби не вмерти від сказу

На Вінниччині немає ліків від цієї смертельної хвороби
Depo.
9 лютого 2016 14:23
ФОТО: depo.ua
Вінничани їдуть до Білорусі, аби не вмерти від сказу
Вінничани їдуть до Білорусі, аби не вмерти від сказу

Родина Матвійчуків з села Жигалівка Калинівського району стала жертвої скаженого кота, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на vn.20minut.ua.

Спочатку домашній кіт на ім'я Пушок вкусив за руку господаря Миколу Матвійчука, а згодом накинувся на його невістку Інну. Згодом кіт став себе дуже дивно поводити і потрапив під колеса господарської автівки. Матвійчуки віддали труп кота на експертизу і виявили, що тварина хвора на сказ.

Як розповідає пан Матвійчук, у поліклініці Калинівської лікарні їм повідомили, що ліків від сказу немає і порадили шукати їх за кордоном. Лікарі зазначили, що лікування від сказу необхідно розпочати якнайшвидше, інкаше людину вже неможливо буде врятувати.

Родина Матвійчуків подолала 550 кілометрів до м. Гомель в Білорусі, де тамтешні лікарі надали їм допомогу. Гомельські лікарі розписали схему введення препарату, яка розрахована на 90 днів. Упродовж них має бути введено шість доз ін’єкцій.

"Одна доза вакцини коштує 50 доларів. Загалом придбання препарату і витрати на дорогу обійшлися нам у 800 доларів. Білоруси навіть шприци дали нам з собою. І спирт для протирання поклали. Мабуть, думають, що й цього у нас бракує", - розповідає Інна.

В обласному управлінні охорони здоров'я кажуть, про випадок не знали. А якби знали, то відшукали б вакцину в інших районах області.

Нагадаємо, що у Вінниці залишилось 52 дози вакцини від сказу, які лікарі притримали на екстренні випадки для дітей.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця