ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вінничани вже об'єднуються але старост обиратимуть лише за два роки

Вибори старост громад реально провести лише через два роки
Depo.
4 серпня 2015 16:25
ФОТО: depo.ua
Вінничани вже об
Вінничани вже об'єднуються але старост обиратимуть лише за два роки

27 громад Вінниччини вже вийшли на початковий етап процедури добровільного об'єднання територіальних громад і отримали позитивні рішенні своїх сільських і селищних рад, повідомляє Depo.Вінниця.

Ситуацію щодо реалізації перспективних планів формування територій регіонів обговорили під час селекторної наради на чолі з заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Романа Абрамовського.

Нагадаємо, перспективний план, ухвалений депутатами обласної ради, передбачає створення на території області 106 спроможних об'єднаних територіальних громад. Наразі в обласній адміністрації на розгляді два рішення - по Калинівському і Піщанському району щодо надання позитивних висновків: чи процедура відбувається правильно, по закону, по методиці. Калинівській громаді облдержадміністрація надала позитивний висновок.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій підкреслює важливість об'єднавчого процесу для територіальних громад, завдяки якому громади отримують реальні важелі впливу на покращення якості життя своїх жителів. На запитання щодо проведення виборів старост об'єднаних громад уже цього року, як це пропонують деякі законодавці, очільник області відповів, що реально провести вибори лише через два роки. Лише для законодавчого обговорення об'єднання громади та проведення процедури об'єднання необхідно в середньому 300 днів. А ще розгляд питання депутати обласної ради про призначення виборів старост і відповідно їх фінансування. Пропозиції деяких депутатів щодо об'єднання громад уже до 15 серпня цього року є популістськими і абсолютно непрофесійними. Більше того, суперечать чинному законодавству.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця