Вінничани вимагають припинити страждання тварин у пересувному угорському цирку

Великі екзотичні тварини потерпають від спеки та стресу, пов’язаного з постійними переїздами

Вінничани вимагають припинити страждання…

Пересувний цирк "Grand Circus Budapest" виступає у Вінниці з 31 липня по 23 серпня, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця

До міста над Бугом привезли живих слонів, бегемотів, левів, верблюдів, поні та екзотичних тварин. Але вінницькі захисники тварин рішуче протестують. За їх словами, звірів живими, змученими заручниками возять по країні і демонструють зневагу до прав братів наших менших. Тому активісти вимагають заборонити стаціонування зооцирків і видовищ із залученням тварин у Вінниці.

Проти подібних звірств

Коли цирк тільки приїхав до нашого міста, по Вінниці на автівці возили слона і запрошували на шоу-програму. Вінничани в соцмережах називали таку рекламу знущанням над твариною, яка може впасти з кузова авто.

Чимало вінничан взагалі протестують проти пересувних цирків з великими тваринами. Мовляв, звірі там утримуються в жахливих умовах.   

"Я категорично проти подібних звірств (інакше не назвеш). Звірі мають право на гідні умови утримання. На людському ставленні до тварин потрібно виховувати дітей, а не на в'язниці для звіряток на колесах", - пише на сторінці в "Фейсбук" вінничанка Вітана Овчаренко.

Адвокат тварин Міла Луцюк наголошує на тому, що закони України, які захищають тварин - не діють і не захищають.

"Бо в Україні: не ті закони і не ті правки, що захищають тварин і їх права. Заборона в одному законі, яка не зачіпає регуляторних механізмів зоогосподарювання резидентів і нерезидентів країни, що гастролюють і перевозять країною тварин живих (пересувні виставки, зооцирки, звіринці, тощо), використовують їх у видовищних заходах з порушенням всіх норм утримування, з ігноруванням і порушенням прав тварин це реалії України", - пише Міла Луцюк.

Тварини мають проблеми зі здоров'ям

Вінницькі фахівці у природоохоронній сфері зовсім не проти гастролей цирку тварин. Але при цьому висловлюють певні застереження.

Директор Подільського зоопарку (Вінниця) Євген Ткачик розповів, що він нещодавно побував у цирку "Grand Circus Budapest", лікував лева.

"Звернув увагу, що деякі тварини там мають проблеми зі здоров'ям. Це в першу чергу пов'язано зі стресом від переїзду, зміною клімату, споживанням води. Водночас зазначу, що умови перевезення і утримання тварин в Будапештському цирку - на рівні європейських стандартів - великогабаритний транспорт, просторі вольєри тощо. Українським циркам варто наслідувати цей приклад.

Я взагалі - "за" пересувні цирки тварин. Зрозуміло, звірі відчувають в них певний дискомфорт. Але що тоді казати про забій тварин - всім стати вегетаріанцями?!".

Методист Вінницької обласної станції юннатів Любов Жовтоножук вважає, що пересувні цирки тварин - гарна розвага для дітей.

"Але організатори гастролей мають врахувати певні важливі моменти. Звірі в цирку погано переносять сьогоднішню спеку, що негативно впливає на їхнє здоров'я. Можливі навіть теплові удари. При тривалому перебуванні тварин в закритому приміщенні у них можуть виникати розлади кишкового тракту. Під час переїзду вольєри мають бути просторими, там має відповідна температура і свіже повітря",  - підкреслює Любов Жовтоножук.  

"Футбол" чиновників

Кореспонденту Depo.Вінниця в службі "Цілодобова варта" Вінницької міської ради повідомили, що цирк "Grand Circus Budapest" отримав право на гастролі Україною від відповідних державних органів, і міська влада не має права їх заборонити. В "Цілодобовій варті" також порадили звернутися з питаннями, пов'язаними з роботою Будапештського цирку, до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. А там переадресували назад, до міської ради. Коло замкнулося.

Вінничани вимагають припинити страждання тварин у пересувному угорському цирку  - фото 1

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme