Вінничани відзначили День Незалежності велопарадом у вишиванках

Учасники велопараду поїхали з центру міста на Вишеньку і повернулися на блокпост "Підкова"

Вінничани відзначили День Незалежності в…

Сьогодні, 24 серпня, у День Незалежності у Вінниці відбувся велопарад у вишиванках. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

Більше сотні вінничан у вишиванках, з прапорцями і з прикрашеними у вишиванках, а багато хто ще й з прапорами на своїх велосипедах. На святковий велопарад приїздили цілими родиннаціональними орнаментами і символікою велосипедами зібралися на Європейській площі.

У Вінниці це вже сьомий велозаїзд у вишиванках. Чимало учасників готуються до події заздалегідь, як-от Катерина й Ольга, мама та донька. Вони купили серветки з орнаментами і квітами і обклеїли ними свої велосипеди. А ще сплели собі з польових квітів вінки.

Деякі велосипедисти приїхали із зовсім маленькими дітьми, які ще не могли самостійно їхати на велосипедах, а лише як пасажири.

"У нас четверо дітей: двоє хлопців 10 та 6 років, ось це наша найменша, якій ще чотирьох місяців не виповнилося і ще є донечка, їй майже чотири роки", – розповідає батько родини Сергій.

На велопараді можна було знайти вишиті сорочки на будь-який смак: від сучасної адаптації традиційної вишивки до автентичних сорочок, яким більше ста років. Саме у такому вбранні була Мирослава Поворознюк, яка не обмежилась лише старовинною сорочкою, а повністю підібрала образ, разом із плахтою, хусткою та прикрасами. Приїхала дівчина босоніж.

"Костюм збирався з різних колекцій. Цю вишиванку я придбала шість років тому у колекціонера, це  кінець ХІХ століття. Тканина конопляна, вишивка низзю, яка характерна для Центрального та Східного Поділля. Дуже кропітка робота. Запаска, яка ще називається обгорткою, це з сучасної тканини і старий подільський фартух. Дуже пишаюсь своїм бантом з дукачем – це старовинна монета 1899 року, срібний царський рубль. Дівчата носили такі дукачі, як ознаку свого багатства, тому що чим більше цього намиста, тим багатшою вона вважалась", – розповідає Мирослава.

У колекції Мирослави 12 вишитих сорочок.

"Вони автентичні, ось ця на мені найстарша, але є інші з 1920 по 1940 роки. Все вишукувала у колекціонерів", – додає дівчина.

Учасники велопараду поїхали з центру міста на Вишеньку і повернулися на блокпост "Підкова" біля колишнього кінотеатру "Росія". Там  для дітей відбувся традиційний конкурс на найращий національний костюм і найкрасивіше оздоблений байк. Крім того, відбусся благодійний ярмарок. АВиручені на ньому кошти використають для комлектації військових аптечок для бійців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme