UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вінничанам пропонують "подорож" у світ зброї


Екскурсію проведе справжній знавець зброї Євген Тичук

Вінничанам пропонують "подорож" у світ з…

У суботу, 13 квітня, о 15:00 у Віннциькому обласном у краєзнавчому музеї відбудеться тематична екскурсія "Зброя в колекції ВОКМ". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-стоірнку музею.

"Si vis pacem, para bellum – хочеш миру, готуйся до війни. Ця сентенція настільки давня, що історики навіть не певні щодо її автора, проте особливо актуальна в наш час. Впродовж тисячоліть зброя вирішувала хід історії, саме у ній втілювались передові технології, вміння та знання людства. В колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею зберігається понад тисячу предметів озброєння від найдавніших часів до сьогодення", – йдеться в анонсі екскурсії.

Щоб заохотити відвідувачів, працівники музею розкривають деякі секрети екскурсії.

"Ви зможете побачити чимало зразків зброї від найдавніших часів. Адже ще за кам’яної доби з’являються види зброї, які застосовувались включно до ХХ ст., – різноманітні списи, ножі, сокири та луки зі стрілами. Перлиною археологічної зброї є знахідки з курганного могильника ХV–Х ст. до н. е. біля с. Гордіївка Тростянецького району – бронзові ножі і загадкові стилети, про призначення яких досі нема одностайної думки", – пишуть працівники музею.

У зройній колекції музею є експонати, інкрустовані рогом, з фігурними накладками кольорових, часто дорогоцінних металів, золотим орнаментом. Вогнепальну зброю Новітнього часу презентують в основному армійські зразки, що перебували на озброєнні Російської імперії та СРСР, а також інших держав під час світових воєн. Серед холодної зброї переважає озброєння армій Російської імперії та СРСР: драгунські та козацькі шашки зразка 1881 р., кинджали зразка 1907 р., тесаки зразка 1848 р. тощо. Зброя Близького Сходу представлена кількома шаблями початку ХХ ст.: одна – з пишно прикрашеним руків’ям роботи майстрів селища Кубачі (Дагестан) та інша – з оббитим металом руків’ям, характерним для шабель хевсурів (етнографічної групи грузин).

Колекція музею включає і захисне озброєння: кілька кольчуг різного стану збереження ХІ–VІІІ ст., шоломи типу "кулях-куд" та металеві щити, пишно прикрашені травленням та інкрустацією в східному стилі, наручі ХVІІ–ХVІІІ ст., два європейські шоломи XVI–XVII ст. та кірасу ХІХ ст.

"На жаль, в останні роки зброя в Україні є не лише пам’яткою минулих війн – її доводиться активно застосовувати для захисту незалежності нашої держави. І нині колекція поповнюється тими елементами озброєння, яке привозять волонтери та учасники бойових дій із зони АТО", – йдеться у повідомленні.

Екскурсію проведе справжній знавець зброї Євген Тичук.

РЕЄСТРАЦІЯ ОБОВ’ЯЗКОВА, подробиці за тел.: 063-651-74-46 або за посиланням https://docs.google.com/…/1TriNOySDzEtuvOjlI1nsR-vGcCq…/edit

Нагадаємо, краєзнавчий музей видав ювілейний альбом експонатів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme