Вінничанам підвищують квартирну плату

Середній граничний тариф на утримання будинків зросте з 2,45 грн до 3,63 грн за квадратний метр

Depo.
21 квітня 2017 09:08
ФОТО: depo.ua

Учора, 20 квітня, виконком Вінницької міської ради ухвалив рішення про підвищення тарифів на утримання будинків. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Вирішено збільшити середній граничний тариф на утримання будинків із 2,45 грн до 3,63 грн за квадратний метр.

Як пояснив директор департаменту ЖКГ міської ради Роман Фурман, востаннє ці тарифи переглядали ще п'ять років тому, тому з початку 2017 року через брак фінансування вінницькі ЖЕКи були змушені скоротити перелік послуг, які надають мешканцям багатоповерхівок. Зокрема, суттєво вплинуло на ситуацію підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн.

Заступник міського голови Владислав Скальський стверджує, що 68% мешканців багатоповерхівок збільшення тарифу не відчують, оскільки вони отримують субсидії.

"Комплексний перегляд тарифів відбувався 26 квітня 2012 року. За ці роки держава зазнала багатьох змін і, на жаль, також в економічному плані. Нам необхідно постійно проводити планові ремонтні роботи у будинках, а якщо цього не робити, то нам доведеться потім проводити аварійні ремонти, а це значно дорожче. Тому ми хочемо не накопичувати велику проблему. Це хоч і не популярне, але дуже необхідне рішення. Лише сподіваємося, що ЖЕКи надаватимуть дійсно якісні комунальні послуги, – зазначив Скальський.

Як повідомив Роман Фурман, Вінниця – не єдине місто, де вже переглянули чинні тарифи на утримання будинків. Віднедавна у Львові цей тариф склав 3, 40 грн, у Тернополі – 3, 47 грн, у Черкасах – 4,07 грн.

Нагадаємо, з 1 травня у Вінниці зростуть тарифи на воду.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця