Вінничан просять здати кров

Вінницька обласна станція переливання крові потерпає від нестачі донорів

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".

Така ситуація повторюється щорічно, в літню пору року, і в січні, після бурхливих новорічно-різдвяних свят. При щоденній гострій потребі у 50 донорів, з червня по вересень, сюди щодня приходять в середньому 30 вінничан.

"До відбору крові ми залучаємо, зазвичай, молодих людей, віком від 18 до 40 років, переважно студентів. Але на літо вони їдуть на канікули, не студенти прямують з міста на відпочинок.Тому число потенційних здавачів крові скорочується на 30-35%. Потреба у крові і її компонентах у лікувальних закладів Вінниччини є постійно. Буває, що їх потрібно менше, видаємо за добу 30 доз. А бувають дні, коли і 100 доз видаємо, наші автомобілі ледь встигають їх розвозити. Забезпечуємо кров'ю безкоштовно учасників АТО, які лікуються у Вінниці на базі Військово-медичного клінічного центру", – розповідає головний лікар Вінницької обласної станції переливання крові Оксана Банах.

Буває, що приходить багато бажаючих здавати кров якоїсь певної групи, але крові саме такої групи стільки в цей день не потрібно. Людям відмовляють, бо еритроцити мають обмежений термін життя. Дані про потенційних донорів обов'язково заносять в резерв і при потребі запрошують до здачі. За рік через маніпуляційні кабінети Вінницької обласної станції переливання крові проходять 14 тисяч донорів.

Сьогодні, 14 червня, у всьому світі відзначається Міжнародний день донора. В цей день лікарі Вінницької обласної станції переливання крові нагадують про цінність донорської крові для лікування хворих і поранених і запрошують

небайдужих людей працездатного віку і з нормальним станом здоров'я на станцію переливання крові за адресою: вул. Пирогова 48. Телефони для довідки (0432)67-19-59, (0432)67-15-39, при собі обов'язково майте паспорт. Кров можна здати з 8:00 до 14:30.

"Вас ретельно оглянуть, зроблять всі необхідні лабораторні обстеження, визначать вид донації та дозу здаваної крові, нагодують сніданком, а після здачі крові ви отримаєте довідку про два вихідні дні. А ще вам компенсують вартість обіду у розмірі 90 гривень. На вашу допомогу чекають ті, хто потрапив у біду!" – закликають на станції переливання крові.

Нагадаємо, вінницькі поліцейські періодично здають кров.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця