Юна вінницька майстриня відтворює унікальні вінки наречених

Найдавніший вінок, який дівчина відтворила за фотографією, – 1945 року

Depo.
17 жовтня 2017 16:36
ФОТО: depo.ua

Студентка Вінницького педагогічного університету Марія Донець-Куряча створює унікальні весільні парафінові віночки – такі, як носили наші бабусі. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

На створення одного віночка йде від чотирьох днів до кількох тижнів. Найдавніший вінок, який дівчина відтворила за фотографією, – 1945 року.

"Я почала виготовляти віночки більше року тому. Мені хотілося зробити для себе щось до автентичного строю. Раніше майже кожна наречена надягала восковий віночок, вони були дуже поширені. Їх збереглося чимало. А от святкових дівочих віночків-прикрас дуже мало збереглося. Мені стало цікаво їх відтворити. Зараз ще можна знайти бабусь, які вміють виготовляти такі вінки і від них можна навчитися. Я сама з села Плисків Погребищенського району, і в мене є можливість вчитися від реальних майстринь", − каже дівчина.

"Весільні вінки робляться як з воску, так і з парафіну. Я частіше використовую парафін, купую звичайні парафінові свічки в магазині. Вінки з парафіну – білі, а з воску − жовтуваті, з часом воскові віночки стають неначе прозорі. Раніше дріт обгортали в цигарковий папір, якого зараз немає. Квіти виготовлялися з паперу, кольорової фольги. Було набагато більше інструментів для цього. Бабусі розповідають, що були спеціальні вибивачі під кожен листочок, під кожну квіточку, були витискачі, які надавали форму пелюсточкам. Зараз знайти такі інструменти майже неможливо, я використовую підручні інструменти, найчастіше користуюся ножицями та голкою, додає майстриня.

Нагадаємо, інженер-програміст з Луганська розгадав таємницю "кучерявої" вишивки з Вінниччини.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця