Ренесанс здорового дозвілля: Як у містечку на Вінниччині фестивалили на велосипедах
У перший день фестивалю у Брацлаві "обкатали" історичний веломаршрут та влаштували мистецький пікнік
Поки у Вінниці святкували День Європи, у містечку Брацлав Немирівського району відбувся фестиваль "Брацлав Ренесанс". Фестивалили брацлавчани досить незвично: об'їхали селище та його околиці на велосипедах, зупиняючись біля визначних історичних та архітектурних пам'яток, а також влаштували арт-пікнік на березі Південного Бугу. Як це було – бачила кореспондентка Depo.Вінниця.
Стартував фестивальний маршрут від стадіону Брацлавського агроекономічного коледжу. Тут було урочисте відкриття мистецького заходу, який проводиться у Брацлаві вже вдруге. На велосипеди замість номерів учасники велопробігу прикріпили цитати з Біблії та творів Ліни Костенко. Гасло цьогорічного фестивалю: "Де минуле зустрічається із майбутнім".
У програмі туристичного велосипедного маршруту – усі історичні смаколики Брацлава.
Вже традиційно брацлавчани "оживили" будинок Шойхета - заможного брацлавського єврея. У цій споруді ще кілька років тому була музична школа, втім через аварійний стан приміщення її припинили використовувати. Зараз дім, попри вишукану архітектуру, пустує круглий рік. Але "оживає" у дні фестивалю.
Цьогоріч тут кожну кімнату прикрасили тематично. У одній кімнаті – єврейський побут, в іншій – побут 70-х років минулого століття, у третій облаштували імпровізований виставковий зал. Була і фотозона, де і місцеві, й гості фестивалю охоче робили селфі.
Не оминули увагою й радянські сторінки історії: у кімнату із назвою "Райком" принесли невеличкий бюст Леніна, його праці, телефон, дві пари чобіт.
Потім – по велосипедах і до школи, де студенти Брацлавського агроекономічного коледжу влаштували історичну реконструкцію та танцювали полонез.
"У нас багата історична спадщина – хочемо максимально донести до підростаючого покоління, що наше минуле варто цінувати та вчитися на історії. Коли хтось приїздить у Брацлав, то важливо, аби наші діти могли показати гостям історичні місця цього краю, прокласти туристичний маршрут", - каже співорганізаторка фестивалю ""Брацлав Ренесанс" Світлана Гуслякова.
Ще кілька зупинок біля видатних місцин Брацлава на березі Південного Бугу (Замкова гора, гідроелектростанція, колишній пивзавод тощо) – і велосипедисти, після насиченого дня мандрів, отримали заслужений відпочинок.
Каша з казана та чай на вогнищі, пісні під гітару, вірші, Південний Буг – так завершувався перший день фестивалю "Брацлав Ренесанс".
Тамара Підрушняк викладає у коледжі українську мову. Незважаючи на вихідний, педагог браво насипала кашу гостям фестивалю, розливала чай та запрошувала прийти за добавкою.
"Ну і що, що вихідний? Це ж робиться для дітей та разом із дітьми! Приїхали, зварили, нагодували, відпочили на свіжому повітрі", - відповідає вона.
16-річний Євген навчається на бухгалтера в місцевому агроекономічному коледжі. Його хобі – велотуризм.
"Нинішній день – це гарний спосіб проведення часу, я сам – велотурист, і не знав, що у Брацлаві може розвиватися такий вид і спорту, і відпочинку. Для всіх це корисно. Єдине зауваження – варто обрати, можливо, було інші вулиці, оскільки ми їхали по бруківці. Мені на моєму велосипеді не було важко, а от інші мабуть відчували трішки дискомфорт", - каже Женя.
А от дві Даринки навчаються на бухгалтерів. Їм по 16 років. У школі вони танцювали полонез, а на природі – співали пісень на мистецькому пікніку.
"Ми стаємо ближче один до одного та знайомимося під час такого активного відпочинку. Більше про вчителів дізнаємося, спілкуючись із ними у неформальній обстановці. Бо зараз багато просто сидять в гаджетах, грають на комп'ютерах тощо, а так провести час на свіжому повітрі – це класно", - кажуть дівчата.
Додамо, що фестиваль дводенний - заходи заплановані і на сьогодні, 21 травня. Завершиться фестиваль видовищним виступом симфонічного оркестру на Замковій горі над річкою Південний Буг.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця