ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Епідемія грипу "накрила" райцентр на Вінниччині

Дитяче, терапевтичне та інфекційне відділення райлікарні переповнені
Depo.
18 січня 2016 12:29
ФОТО: depo.ua
Епідемія грипу "накрила" райцентр на Вінниччині
Епідемія грипу "накрила" райцентр на Вінниччині

В Козятині та районі епідпоріг перевищено на 50%. Про це Depo.Вінниця повідомила начальник Козятинського міськрайонного управління Держсанепідслужби Інна Проць пояснює такі цифри особливістю підрахунків.

"Для вираховування епідпорогу беруться дані за останні десять років. І протягом цього часу кількість хворих на грип в перші тижні нового року була невисокою. Тому, коли люди почали масово хворіти, статистика і "стрибнула", - пояснила Проць.

Крім того, за словами чновниці, спалахи епідемії грипу проходять циклічно. Її очікували ще минулого року, проте прогнози не підтвердились. Тому збільшення кількості хворих цього року - прогнозоване.

Через велику кількість хворих на грип та ГРВІ у Козятинській районній центральній лікарні бракує ліжкомісць. В дитячому відленні, яке розраховано на 35 ліжок, зараз знаходиться 60 пацієнтів. Така ж кількість орослих пацієнтів лежить у терапевтичному відділені та 30 - в інфекційному. Всього в райлікарні наразі 180 хворих. 

"Не усі пацієнти - хворі на саме на ГРВІ та грип, є й інші захворювання. Але епідемія цих хвороб збільшила кількість хворих загалом. Тому неврологічне відділення ми додатково відводимо для тих, хто потупає з простудою та грипом", - пояснює головний лікар райлікарні Володимир Гуцол.

На боротьбу з епідемією з міського бюджету виділили 60 тис. грн: 50 тисяч для райлікарні та 10 - для центру первинної медико-санітарної допомоги. 

"Гроші підуть на медикаменти для хворих на ГРВІ та грип. В тому числі на кисневі балони, які використовуються для хворих на пневмонію. На день їх потрібно 5-6 штук. Це окрім того, що їх треба доставити до лікарні", - розповів Гуцол. 

Нагадаємо, в Козятині від ускладнень після грипу померло дві людини. В перший тиждень 2016 року лікарі зареєстрували 59 випадків захворювання на грип та 370 - на ГРВІ, що перевищило епідемічний поріг на 39%. На другий тиждень - відповідно 94 та 350 випадків, що склало перевищення епідпорогу - 41%. Третього тижня на грип захворіло 132 людини, а на ГРВІ - 382. Така цифра показала перевищення епідпорогу на 50,7%.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця