В кіберполіції розповіли, як інтернет-аферисти обдурили більше тисячі вінничан

Цьогоріч жертвами Інтернет-шахраїв стали 1086 вінничан
Depo.
17 серпня 2016 11:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу обласного управління Нацполіції. 

В Подільському управлінні Депертамента кіберполіції наголошують, що останнім кількосість жертв інтернет-шахраїв зростає. Правоохоронці розповіли про найпопулярніші схеми таких злочинів, аби обізнані вінничани не потраплли на вудку афестів.

"Найбільш популярні схеми, якими користуються нині аферисти – це фішинг, купівля товарів через мережу Інтернет, повідомлення про виграш, тощо", - йдеться в повідомленні кіберполіції.

Фішинг – це вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів Інтернету персональних даних клієнтів інтернет-аукціонів, сервісів з переводу або обміну валюти, інтернет-магазинів. Зловмисник відправляє своїй жертві нібито офіційні листи, спонукаючи добровільно відправити йому конфіденційну інформацію. Найцікавішими для фішерів є імена користувача і паролі. 

Шахрайство пов’язане з купівлею товару через всесвітню мережу Інтернет полягає в тому, що злочинець реєструється в інтернет-магазині під вигаданим іменем, вказуючи одноразовий номер телефону. Після чого виставляє на продаж неіснуючий товар за ціною дешевшою за ринкову. Люди, які мають намір купити товар телефонують до продавця, і він пропонує переказати завдаток на банківську картку. Отримавши кошти, злочинці вимикають телефон.

Спосіб вчинення злочинів з використанням систем Інтернет-банкінгу полягає у наступному: зловмисник реалізуючи свій злочинний задум, під час телефонної розмови із потерпілим під приводом надання матеріальної допомоги, отримує інформацію про номер картки, телефон до якого прив’язана картка, ідентифікаційний код та пароль, надісланий банком у вигляді текстового смс-повідомлення. Внаслідок цього отримана конфіденційна інформація дає можливість здійснювати керування рахунками потерпілої особи від її імені в системах оплати Інтернет-банкінгу.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця