Уперше за сто років: У Вінниці влаштували великий рибний день (ФОТО)

Зариблення рослиноїдними видами - це біологічний засіб очищення води в річці 

Сьогодні, 8 листопада, у Вінниці вперше за останні сто років до Південного Бугу випустили понад 4, 5 тонн мальків риби. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку вінницького міського голови Сергія Моргунова.

"Історична подія у Вінниці - сьогодні вперше за останні сто років до Південного Бугу випустили понад 4, 5 тонн риби: мальків білого амуру, товстолоба, щуки, коропа та сома. І це не лише радість для рибалок. Насправді, це ще один дуже важливий крок для покращення екологічного стану річки", – пише мер.

"Цього року ми купили земснаряд для очищення водойми від намулу, який упродовж цього сезону працював на річці в районі водозабору підприємством "Вінницяоблдоканал". Але питання складне і вимагає комплексного підходу. Тому ми уже розробляємо проект очищення Південного Бугу у межах всього міста. І на наступний рік плануємо придбати ще один земснаряд – вдвічі потужніший, - а також баржу, щоб пришвидшити уже розпочату роботу", – йдеться далі в повідомленні.

"Зариблення рослиноїдними видами - це біологічний засіб очищення води. Риба знищує водорості, які викликають "цвітіння", фільтрує воду та виконує низку інших важливих функцій. Така акція у Вінниці відбулась завдяки державній урядовій програмі. Сподіваюсь, що об'єднавши зусилля, нам вдасться відновити біологічний режим річки, що, безумовно, позитивно вплине на підвищення якості води", – завершує повідомлення міський голова.

Нагадаємо, місце забору води для Вінниці почистили земснарядом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця