UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Жмеринському районі лісівники натрапили на сімейство диких котів

Мисливствознавці кажуть, що останніми роками лісових смугастих хижаків стає більше, і зустрічають їх частіше у лісових масивах різних держлісгоспів Вінницької області

У Жмеринському районі лісівники натрапил…

На Вінниччині стабільно зростає популяція лісових котів. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу обласного управління лосового і мисливського господарства.

За офіційними даними Вінницького ОУЛМГ, на Вінниччині є понад 20 лісових котів (зафіксовано щорічним обліком мисливських тварин у лісових угіддях Чечельницького держлісгоспу). Проте мисливствознавці кажуть, що останніми роками лісових смугастих хижаків стає більше, і зустрічають їх частіше у лісових масивах різних держлісгоспів Вінницької області.

Науковці вважають ймовірною серйозною загрозою для збереження чистоти популяції лісового кота його схрещення зі свійським (гібридизація виду). Загалом на зменшення чисельності видового складу фауни в Україні впливає негативна антропогенна діяльність, меліорація земель, активна сільськогосподарська діяльність людини, густота населених пунктів.

"Він – далеко не домашня киця, а справжній хижак. Ласує хвостатий дрібними гризунами, птахами, комахами, маленькими зайчатами і навіть зміями! За добу може з'їдати 10 і більше гризунів! А ще зустріти його практично неможливо, бо хвостатий веде потаємний спосіб життя, ховається у своїх лісових володіннях і уникає людей. Якщо справді колись пощастить із ним зустрітися на лісовій стежині, то впізнати лісову "кицю" дуже легко: розміри набагато перевищують розміри домашніх котів. Довжина тіла до 90 см, а хвіст – коротший і притуплений, покільцьований кількома темними смугами. Очі має блакитні або сірі", – йдеться у повідомленні пресслужби.

Селиться лісовий кіт у глухих дубових, дубово-грабових, букових і мішаних лісах, в очеретяних заростях, у чагарниках. 

"Це вперше за 16 років роботи у лісовому господарстві у мене стався такий випадок. Ми знайшли виводок котенят у купі хмизу. Одне одразу ж утекло, інших двох ми, звісно, відпустили. Кубла ніде поблизу у дровах не було, швидше всього, мама-кицька вивела їх на полювання, налякалась і утекла. Котенята відрізняються від домашніх родичів не лише більшим розміром, а й особливо дикою поведінкою: шипіли, випускали кігті" – розповідає майстер лісу Ярошинського лісництва Жмеринського лісгоспу Олександр Тимченко.

Раніше ми повідомляли про диких котів у Чечельницькому лісгоспі. 

Нагадаємо, у Жмеринському районі скажений домашній кіт напав на своїх господарів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme