У справі калинівського арсеналу поменшало томів та свідків
У військовій прокуратурі кажуть, що матеріали справи піддаються систематизації, а свідки "відсіюються" через не цінність їх свідчень для слідства
Триває десятий місяць кримінального провадження за фактом диверсії на складах боєприпасів під Калинівкою. Яку інформацію на сьогодні готове оприлюднити слідство, кореспондентка Depo.Вінниця запитала у процесуального керівника у справі - Військової прокуратури Центрального регіону України.
У рамках провадження вже допитано 882 свідки. Іще 702 особи фігурують як потерпілі від диверсії на складах боєприпасів. Станом на 16 липня 2018 року проведено 1010 оглядів, у тому числі - і місця події. Матеріали кримінального провадження поки що поміщаються у 25 томах.
Для порівняння, станом на січень 2018 року, було опитано 1300 свідків, а обсяг зібраних матеріалів у кримінальному провадженні складав 62 томи.
В ході досудового розслідування слідчі та прокурори не раз зверталися до суду із клопотаннями.
"Отримано 37 ухвал слідчого судді про проведення обшуку, у тому числі ухвали слідчого судді про накладення арешту на вилучену службову документацію військової частини А1119 та речі, вилучені в ході огляду місця події 03.10.2017 з технічної території військової частини, про накладення арешту на майно, про тимчасовий доступ до інформації, що містить охоронювану законом таємницю, яка знаходиться у операторів мобільного зв'язку, про тимчасовий доступ до інших документів", - йдеться у відповіді на інформаційний запит.
В ході слідства провели 4 слідчі експерименти та призначили 32 експертизи.
Про підозру у вчиненні диверсії в ході досудового розслідування поки не повідомили нікому. Не змінювали також правову кваліфікацію: слідство триває за статтею 113 Кримінального кодексу України. Станом на 16 липня підстав для зупинення досудового розслідування, запевняють процесуальні керівники, немає.
"Версії щодо причин вибухів боєприпасів на 48-му арсеналі ЗСУ, такі як проникнення сторонніх осіб на територію військової частини та умисне ініціювання ними вибухів, а також зв'язку з порушенням порядку зберігання боєприпасів, їх технічного обслуговування та інші – опрацьовуються", - кажуть у Військовій прокуратурі Центрального регіону України.
Слідство ведуть військові прокурори та слідчий відділ Управління СБУ у Вінницькій області.
Нагадаємо, що на калинівському арсеналі тривають роботи із ліквідації наслідків вибухів у вересні 2017-го. Військові також унеможливлюють нову детонацію боєприпасів у спекотну погоду.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця