ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Вінницькому "Укропі" скандал: АТОвці не хочуть йти в списках з екс-"регіоналами"

Обласне керівництво партії каже, що атовці навмисно розпалюють конфліктну ситуацію, аби дискредитувати політсилу в регіоні
Depo.
25 вересня 2015 18:14
ФОТО: depo.ua
У Вінницькому "Укропі" скандал: АТОвці не хочуть йти в списках з екс-"регіоналами"
У Вінницькому "Укропі" скандал: АТОвці не хочуть йти в списках з екс-"регіоналами"

У Тульчинському районі волонтери та бійці АТО повстали проти вінницького УКРОПу. Свою позицію висловили публічно - на громадських зборах, що відбулись в четвер, 24 вересня, у Тульчині. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на vindaily.info.

На захід з'їхались представники волонтерських громадських організацій, демобілізовані учасники бойових дій на сході України, активні мешканці району, небайдужі до перспектив розвитку територіальної громади, очільники районного УКРОПу. Почути думку громадськості захотіли і місцеві посадовці: сільські та селищні голови, працівники управлінь і служб райдержадміністрації, Тульчинський міський голова Валерій Весняний, голова райради Олексій Авраменко, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Побережник. Невеличка зала засідань міської ради зібрала понад 200 осіб.

"Ми небайдужі до долі свого міста, району, докладаємо всіх зусиль, щоб позбутись на місцях корупції, допомогти нашим бійцям на сході, змінити свідомість громадян, яких привчили, що влада може собі дозволити йти "по бєспрєдєлу", нехтуючи елементарними конституційними правами людей - правом на безкоштовну медицину, освіту, соціальний захист... Одразу змінити заскорузлу систему у нас не вийшло - ідеали Майдану поглинули корупційно-кумівські-олігархічні клани. Але, якщо прогресивні зміни не проходять "наверху", ми впроваджуватимемо наші програми там, де ми живемо - у наших селах, містах, районах - через місцеві вибори. Оскільки мажоритарні можливості обмежені діючим законом, до складу міських, районних та обласних рад можна потрапити лише через партійні списки. Саме тому, 29 серпня, ми зареєстрували районне відділення партії УКРОП. А коли Вінницький обласний осередок партії УКРОП кинув заклик до патріотів приєднуватись до їх лав - зголосились приєднатись за нашої агітації двадцять шість кандидатів, з них восьмеро - наші демобілізовані тульчинці-АТОшники, решта - активні волонтери. Люди написали заяви на вступ до партії і минулого понеділка я привіз до Вінниці всі необхідні документи для формування районних виборчих списків", - розповів активіст волонтерського руху "Тульчинської волонтерської сотні" Олег Новіков.

А далі розпочалось найбільш цікаве. Попри проголошену головою вінницького обласного відділення політичної партії "Українське об'єднання патріотів" Олександром Левом чистоту партійних лав, люди почали дізнаватись про прізвища районних "регіоналів" та особистостей із кримінальним "шлейфом", які "затесались" поруч із героями АТО.

"Особисто знаю людей, прізвища яких фігурують у кримінальних провадженнях - вони причетні до розбазарювання земель району, незаконної зміни цільового призначення землі, перетворення паркової зони на автозаправку. Чого тільки варта наявність у партійному списку добре знаного на весь район "регіонала" Юрія Ісаковича Швейбиша. Нам із такими людьми не по дорозі", - стверджує демобілізований учасник АТО Анатолій Борей.

Тульчинські активісти наївно вважали, що обласне керівництво не в курсі, кого запрошує до своїх лав. Тому делегація минулого понеділка відвідала центральний офіс партії у Вінниці. Хотіли розповісти про дійсний стан речей, однак вислухати їх вінницьким однопартійцям не було коли.

"Склалось враження, що Лев (Олександр лев, керівник облансого осередку УКРОПа, - Ред.) в курсі, кого набрав до списків. Він з нами не зустрівся, а начальник штабу нам нахамив: "Це не вам вирішувати, хто буде у списках, а чиї папери підуть на смітник!". Виходить, авторитет наших вояків ці партійні боси хотіли використати як ширму, щоб люди голосували за партію, знаючи, що наші герої не зрадять їх інтереси. Це аморально! Тому колегіально, на цих зборах, які ініціювали ГО "Тульчинське районне об'єднання учасників АТО" та "Волонтерська сотня Тульчинщини", було прийнято заяву про необхідність перегляду виборчих списків від УКРОПу у Тульчинському районі за нашої участі. Враховуючи непатріотичну позицію обласного керівництва, яке нахабно втручається у діяльність місцевої партійної організації, процедуру формування виборчих списків, неповагу до учасників АТО і волонтерів, ми, українські патріоти, вважаємо за необхідне заявити свою громадянську позицію і незгоду із діяльністю обласного керівника політичної партії УКРОП Олександра Лева. Вимагаємо офіційного вибачення за образи в наш бік, виключення з виборчих списків бувших "регіоналів" та держслужбовців із заплямованою репутацією. У разі невиконання вимог залишаємо лави партії та виходимо з виборчих списків. Реакції на заяву очікуємо впродовж двох діб", - резюмував результати зборів Новіков.

Також активісти прийняли рішення про проведення широкої кампанії з інформування тульчинців про дійсний стан справ у партії, яка позиціонує себе в регіоні, як "українське об'єднання патріотів", а насправді набирає, як стверджує Новіков, "людей із підпорченою репутацією" в районі.

Натомість, обласне керівництво УКРОПу "не хоче ототожнення із пройдисвітами" - так прокоментував телефоном свою позицію з приводу конфлікту Олександр Лев.

"Це пройдисвіти, які подали списки лише сьогодні. Їх списки прийнято до уваги і буде розглянуто. А те, що вони там хочуть - питання таке: у нас партійна розбудова, є голова і він буде із ними розбиратись - хто потрібен, а хто - ні. У нас же партія не для пройдисвітів. На жаль, цей голова, що є наразі в районі - постійно під крапельницями. А щодо Юрія Ісаковича Швейбиша - у нього таке прізвище, яке не дозволяє йому пити безпробудно" - повідомив Лев.

Трохи згодом він перетелефонував і додав: "У Тульчині і алкоголіки, і ідіоти розпочали займатись цією справою. І у них не вийде її роздути!"

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.