У Вінницько-Барській єпархії ПЦУ відповіли на ультиматум московських попів

В єпархії вважають, що про ультиматуми слід забути, оскільки мова необґрунтованих загроз, заборон і проклять ще ніколи не призводила до миру

Вінницько-Барська єпархія ПЦУ відповіла на шантаж Вінницької єпархії УПЦ (МП). Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницько-Барської єпархії ПЦУ.

На сайті Вінницької єпархії УПЦ (МП) з’явилося повідомлення під заголовком: "Вінницька єпархія УПЦ закликає до покаяння кліриків, які перейшли в ПЦУ".

Прес-служба Вінницько-Барської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) опублікувала заяву у відповідь, нагадавщи про те, що 11 жовтня 2018 року Священний Синод Вселенського патріархату скасував зобов’язання Синодального листа 1686 року, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського Митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії.

"В зв’язку із цим нікчемними з канонічної точки зору є як накладені раніше єпископом УПЦ(МП) на кліриків УПЦ(ПЦУ) покарання у вигляді заборони у служінні, так і нинішній ультиматум, який опублікований на сайті Вінницької єпархії УПЦ(МП).

Аналізуючи його текст, можна зазначити наступне:

- цей документ є не закликом до покаяння, а, швидше, актом публічної помсти священикам, які підтримали Помісну Українську Православну Церкву;

- водночас він є актом залякування для священиків і вірян, які, будучи патріотами Православної Церкви і своєї країни, з різних причин сьогодні ще залишаються у Московському патріархаті;

- цей ультиматум став черговою краплею у хвилі ненависті, погроз, залякувань і проклять, яку відчули на собі священики і віряни, які приєдналися до ПЦУ. 
Прикро, що ці погрози і прокляття лунають з уст тих, хто є священиками Божими і чадами Христової Церкви", - йдеться у заяві.

В єпархії вважають, що про мову ультиматумів слід забути, оскільки мова необґрунтованих загроз, заборон і проклять ще ніколи не призводила до миру.

"Можливо нашим братам, які знаходяться у єдності з Московським патріархатом, варто спробувати побудувати діалог по-іншому, якщо вони справді бажають миру і єдності між православними в Україні?", - йдеться далі у відповіді на ультиматум.

Нагадаємо, Московський патріархат закликав покаятися вінницьких священників-"розкольників".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця