У вінницькій тюрмі знову виявили порушення прав засуджених

Про виявлені порушення поінформовано керівництво установи з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення

Під час моніторингового візиту до Вінницької установи виконання покарань № 1 виявлено незадовільні умови утримання, недостатнє харчування та неналежне медичне забезпечення засуджених. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Під час візиту виявлено порушення прав засуджених на достатнє харчування. Фінансування на одну особу на добу становить 23 гривні. На харчоблоці установи виявлено порушення санітарних норм, зокрема відсутність засобів для миття посуду, санвузлів, не промарковані продукти харчування та продукти без дати їх виробництва. Під час перевірки продуктів, виданих для приготування вечері, було виявлено недостачу 30 кілограмів мороженої риби. За наполяганням моніторів, вказану кількість продукту додано до видачі.

Виявлено й інші види порушень. Скажімо, відповідальні особи установи не відправляли поштову кореспонденцію засуджених, в тому числі і адресовану уповноваженому ВРУ з прав людини. У камерах карцеру встановлені оглядові вічка на рівні туалету, чим порушується право на приватність. В лазні, незважаючи на проведений ремонт, грибок та пліснява. На майже тисячу  засуджених наявна лише одна пральна машина на 10 кілограмів білизни.

Під час особистого спілкування, засуджені висловлювали скарги щодо умов утримання, недостатнього харчування, забезпечення натільною білизною, робою, медичною допомогою, відсутність стоматологічних послуг. Водночас засуджені відзначали відсутність застосування щодо них фізичного впливу з боку особового складу установи.

Про виявлені порушення поінформовано керівництво установи з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура повідомила, що у Вінниці кілька днів катували ув'язненого, тримали в непристосованому камерному приміщенні в антисанітарних умовах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця