У Вінницькій ОДА прозвітували про результати повторних аналізів води з Росі

Чиновники продовжують наполягати на безпечності хімікатів, які потрапили до водойми

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

Як розповів перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук, спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю повторно виїхали мобільною пересувною лабораторією на місце виникнення надзвичайної ситуації та провели відбір проб поверхневих вод.

Воду на дослідження брали в таких точках:

- ставок "Верхній Панський" с. Збаржівка на руслі річки Фоса 300 м. вище дамби в місці скоєння ДТП;

- ставок "Панський" с. Збаржівка на руслі річки Фоса біля дамби в місці скоєння ДТП;

- річка Рось 10 метрів нижче впадіння річки Фоса;

- річка Рось села Борщагівка на межі Вінницької області з Київською.

За словами головного екоінспектора Вінниччини, проби води досліджувались на вміст азоту амонійного, нітритів, фосфатів, хлоридів, сульфатів, ХСК та розчинного кисню.

Ігор Осадчук запевнив, що на межі Вінницької і Київської областей результати замірів води на вміст шкідливих речовин у річці Рось - в межах допустимої норми. Ситуація знаходиться під контролем відповідних служб, тож до кінця поточного тижня моніторинг здійснюватиметься щодня. 

Крім того у Держекоінспекції розповіли, що на дослідження брали і рибу з постраждалих водойм, утім відібрані для аналізу зразки були у нормальному стані.

Нагадаємо, що на місці виливу хімікатів у річку Рось на Вінниччині багато мертвої риби, попри заяву влади про безпечність інсектицидів. Деякі місцеві жителі тимчасово виїхализ села Збаржівка, де сталась аварія.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця