UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Вінниці за рік майже удвічі побільшало класів для особливих дітей

У місті пріоритетним залишається питання забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами

У Вінниці за рік майже удвічі побільшало…

За минулий рік у Вінниці кількість класів з інклюзивною формою навчання зросла з 38 (2017-2018 н.р.) до 62 (2018 – 2019 н.р.). Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

За словами директорки департаменту освіти міської ради Оксани Яценко, нині у 22 закладах загальної середньої освіти 71 дитина з особливими освітніми потребами навчається за інклюзивною формою. Всього у місті функціонує 62 таких класа. Ще п’ятеро дітей навчаються у спеціальному класі для дітей з вадами зору на базі школи №16.

Кожна друга школа у місті впроваджує інклюзивний принцип навчання. Також 38 дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами виховуються у 19 інклюзивних групах у 17 закладах дошкільної освіти міста. З кожним роком збільшується мережа інклюзивних класів та груп. Зростає кількість учнів соціалізованих в освітній процес: у 2016-2017 н.р. – 15 дітей, у 2017-2018 н.р. – 44, у 2018-2019 н.р. – 71. Кількість груп з інклюзивною формою навчання у закладах дошкільної освіти за минулий рік збільшилась з 9 до 19.  

Крм того, торік у Вінниці відкрився Інклюзивно-ресурсний центр №1 для надання комплексу послуг для дітей з особливими освітніми потребами, їх батьків та різноманітних консультацій для педагогічних працівників навчальних закладів. 

"На сьогодні 18 закладів загальної середньої освіти, 14 закладів дошкільної освіти та палац дітей та юнацтва облаштовані пандусами. У нових закладах дошкільної освіти, які будуються за кошти інвесторів, враховано архітектурну доступність для дітей з особливими освітніми потребами. У 2018 році облаштовано пандусами дошкільні навчальні заклади №4, 17, школу № 5, оновлено пандус у школі № 33 та в Інклюзивно-ресурсному центрі №1", – каже Оксана Яценко.

За її словами, у вісьмох закладах середньої освіти (ЗЗСО № 1, 5, 6, 8, 10, 12, 16, 33) та у чотирьох закладах дошкільної освіти (ЗДО №24, 27, 28, 36) використовуються для релаксації дітей з особливими освітніми потребами спеціально обладнані кімнати розвантаження, які складаються з двох функціональних зон: навчальної та психологічного відпочинку. В минулому році таких кімнат було 5 (1 у дошкільному навчальному закладі, 4 у школах), а в цьому році їхня кількість зросла до 13.

Нагадаємо, у Вінниці в приміщенні облдержадміністрації та облради завершено встановлення ліфта для людей з інвалідністю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme