У Вінниці вперше експонується виставка з фондів літературно-меморіального  музею Івана Франка

Виставка діятиме до 7 липня

У малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка з фондів Львівського національного літературно-меморіального  музею Івана Франка, передає Depo.Вінниця.

Виставка називається "Шляхами  Івана Франка". В експозиції – етнографічні матеріали та акварельні пейзажі Тернопільщини та Карпат пензля Олександра Дворського, художника музею, вишиті сорочки, ткані запаски та перемітки, які вдягали у свята до церкви, старі верети, навлічки, обруси, різьблені рамки, а також косівська та криво-рівнянська кераміка, якими оздоблювали житло. "Уявити особливості регіонального народного вбрання дають можливість композиції з елементами гуцульського та бойківського одягу: весільні рисовані чоботи, шкіряні простоли, цвяхована тобівка та інкрустована бартка (топірець). На виставці можна оглянути старі листівки з пейзажами та пам’ятками. Загалом представлено 80 оригінальних експонатів", – йдеться у повідомленні на ФБ-сторінці музею.

На відкритті виставки директор музею Івана Франка Богдан Тихолоз представив книги з серії "Бібліотека Дому Франка".

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка було відкрито 1941 р., фонди музею налічують більше 32 тисяч предметів основного фонду і біля 3 тисяч науково-допоміжного фонду. Виставка музею експонована у Вінниці вперше, вона діятиме до 7 липня.

Нагадаємо, Вінницький обласний краєзнавчий музей видав ювілейний альбом експонатів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Мітки: #виставка