У Вінниці в публічних місцях встановлять автоматичні зовнішні дефібрилятори
Шість приладів з’являться на вокзалах та в прозових офісах міста
У Вінниці стартував проєкт "АЗД рятує життя". У публічних місцях міста мають встановити шість автоматичних зовнішніх дефібриляторів. Пристрої застосовують у випадках, коли у людини зупиняється серце й необхідно терміново провести серцево-легеневу реанімацію, аби врятувати життя.
Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на VEЖА.
Реалізовує проєкт Фонд громади "Подільська громада" спільно з Громадською організацією "Агенція екстреної медичної допомоги" у партнерстві з Вінницькою міською радою та Вінницьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
За словами голови правління Фонду громади "Подільська громада" Олени Данілової, придбали вже шість автоматичних зовнішніх дефібриляторів (АЗД), які незабаром встановлять на Залізничному вокзалі (площа Привокзальна, 1), Центральному автовокзалі (вул. Київська, 8), Західному автовокзалі (Хмельницьке шосе, 107) та в Прозорих офісах за адресама вул. Соборна, 59, проспект Космонавтів, 30 та вул. Брацлавська, 85.
У місцях, де встановлять дефібрилятори, проведуть навчання, як саме працювати з АЗД. Заплановано 12 тренінгових навчань.
"Якщо серцево-легенева реанімація надана протягом перших чотирьох хвилин, то це подвоює шанси на життя пацієнта. Тому цей проєкт є дуже важливим. В країнах Європи та США це вже буденна справа, там справді встановлені автоматичні зовнішні дефібрилятори у місцях масового скупчення людей, де буває понад 200 осіб. Це справді рятує людей. Нерідко саме відсутність можливості вчасно здійснити заходи серцево-легеневої реанімації призводить до смерті" — каже заступниця директора департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова.
Автоматичний зовнішній дефібрилятор має одразу декілька підказок, що робити при наданні допомоги. На ньому зображені малюнки з алгоритмом дій, а також автоматичний дефібрилятор має звуковий супровід українською мовою, який пояснює коли й що робити.
Координаторка проєкту Аліса Чорнокнижна наголосила, що не варто боятись завдати шкоди постраждалій людині, оскільки дефібрилятор аналізує серцевий ритм і не спрацює, якщо у ньому не буде потреби.
Він також підказує, як і коли виконати штучне дихання.
У місцях встановлення дефібриляторів також будуть усі необхідні засоби, які можуть знадобитись під час екстрених випадків: гумові рукавички, маски для штучного дихання, джгути та навіть ножиці, щоб зрізати одяг, якщо буде потреба.
Фінансується проєкт "АЗД рятує життя" Фондом Ч.С. Мотта в рамках Програми Місцевих рішень глобальних викликів, яку проводить Академія розвитку філантропії в Польщі.
Нагадаємо, у Вінниці готують до здачі в експлуатацію новий корпус міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги є центральним стаціонарним підрозділом в системі екстреної медичної допомоги Вінницького регіону. Вона виконує функцію багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня та є опорним закладом Вінницького госпітального округу.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця