UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Вінниці триває виставка археологічних знахідок, яка розповідає про загадкове стародавнє плем’я

Виставка "Слідами уличів через 1000 років" триватиме до кінця лютого

У Вінниці триває виставка археологічних…

У малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею триває виставка "Слідами уличів через 1000 років", присвячена загадковому племені "уличі", яке прийшло на Побужжя у кінці 10 ст. н. е. і залишило тут близько 50 решток фортець. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку музею.

Виставка – спільний проєкт Вінницького обласного краєзнавчого музею та Інституту Археології НАН України.

"Про ранній період історії уличів, час, коли складалися племінні спільноти, ми маємо дуже уривчасті відомості, а радше, здогадки про те, що у VІІ –VІІІ ст. це були балто-слов’янські племена, які з часом розділилися, і різні спільноти уличів оселилися на Нижньому Дніпрі, Дністрі, Дунаї та узбережжі Балтики. Матеріальні свідчення про життя уличів ми маємо лише з Х–ХІ ст. Серед таких свідчень – рештки фортець, збудованих на схилах мисів та на підвищених терасах басейну Південного Бугу", – йдеться у повідомленні на сторінці музею.

Від фортець залишилися масивні укріплення, що сягають більше 5 м у висоту. Як повідомляють у музеї, серед особливостей саме улицьких фортець – парні городища, розташовані через яр або на сусідніх мисах до 1 км одне від одного (наприклад, городища поблизу сіл Тарасівка або Сосни).

Старожитності уличів вивчає Археологічна експедиція "Уличі", створена у грудні 2018 р. спільно Інститутом археології НАН України (м. Київ) та Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм.

Виставка триватиме до кінця лютого.

Нагадаємо, у центрі міста просто неба відкрилася виставка фотоспогадів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme