У Вінниці розробили унікальний безпілотник-невидимку

Вінницькі науковці працювали над літальним апаратом протягом трьох місяців

У Вінниці розробили унікальний безпілотн…

В понеділок, 28 грудня, вінницькі науковці передали для потреб розвідки у зоні АТО безпілотно-авіаційний комплекс, створений на базі Вінницького НТУ. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на vinnitsa.info.

Літаючий об’єкт не має аналогів в Україні. Науковці та авіамоделісти зуміли зробити його практично безшумним за мінімум грошей. Про вартість такого безпілотника не кажуть, але запевняють, що вона в десять разів менша за імпортну.

"Призначений для фото-, відеорозвідки. Поїде у військову частину 4050. Унікальність його втому, що він, на відміну від всіх існуючих аналогів, є повним роботом, тобто не випромінює ніяких радіосигналів. Проводить свою місію в абсолютному радіомовчанні, тому на висоті 200-300 метрів його не помітно і дуже важко виявити", - розповів директор центру "Небесна долина" Леонід Коваль.

Безпілотник може працювати протягом години при вітрі до 12 метрів на секунду і температурі повітря до мінус 20 градусів, на відстані 15 кілометрів. Спочатку винахід протестують у Чернігові на полігоні. Якщо зауважень не буде, то літальний апарат передадуть на передову для розвідників та переведуть на серійне виробництво.

На розробку безпілотника пішло 3 місяці. Його вже випробували на місцевому полігоні та  нпрацювати бійців працювати з новим апаратом. Із сірим безпілотником бійцям передають і рожевий, який створили спеціально для випробувань.

У Вінниці розробили унікальний безпілотник-невидимку - фото 1

У Вінниці розробили унікальний безпілотник-невидимку - фото 2

У Вінниці розробили унікальний безпілотник-невидимку - фото 3

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook