У Вінниці реконструювали панцерник "Остін", який був на озброєнні діючої армії УНР
Відновлений броньований автомобіль марки "Остін" під ім'ям "Отаман Петлюра" вперше виїхав на вулиці Вінниці
Сьогодні, 14 жовтня, в центрі Вінниці відбулася презентація відновленого панцерника "Отаман Петлюра" який використовували у визвольних боях української держави з російською армією, а в 1919 році такий броньовик був у Вінниці в Автопанцирному дивізіоні Січових Стрільців, передає кореспондент Depo.Вінниця.
Над самою реконструкцією понад два місяці працювали 15 вінничан.
"Вінниця окрім того, що є столицею УНР, в тому числі вона є і своєрідною столицею панцерних військ Української держави Павла Скоропацького, пізніше згодом дієвої армії УНР у складі директорії. Експлутувалися подібні панцерники до 31 року, його екіпаж - 4 в інших модефікаціях 6 чоловік. В Україні існує лише чотири таких реконструкції – Львів, м. Київ, м. Кам’янець-Подільський, м. Вінниця. Будемо сподіватись, що вінницький буде найбільш автентичним, бо з тих чотирьох, лише два на ходу. Один - вінницький", - зазначив історик Олександр Федоришен.
Сьогодні панцерник "Отаман Петлюра" вперше проїхався вулицями міста, однак де знаходитиметься його постійна "парковка" історики не зізнаються. За їх словами, уже надходили пропозиції від інших міст на постійне експонування.
"Кілька пропозицій було, навіть і від інших міст України на експотування. Поки що він в Вінниці і думаю, що про публічне експонування можна буде говорити із наступного року. Зараз він буде доопрацьовуватися, бо там є свої нюанси. Думаю, що щотижня, чи раз на два тижні на вінницькі вулиці він буде виїздити з освітньою метою", - підкреслив Олександр Федоришен.
Матеріали для бронемашини обійшлися майже у двісті тисяч гривень, переважна більшість - гроші спонсорів. "Це точна копія броньовика марки "Остін" третьої серії, який був на озброєні діючої армії УНР. Він зроблений майже з нуля на базі автомобіля ГАЗ 51. По розрахункам він важить близько півтори тони, в оригіналі вони важили 2,5 тони", - зауважив один із реконструкторів Олександр Котляр.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця